karma dla psa

Zalety mokrej karmy dla psa

Każdy właściciel psa staje przed wyborem odpowiedniej dla jego pupila karmy. W sklepach dla zwierząt znajdziemy ich szeroki wybór, ciężko zatem zdecydować, jaki typ będzie najlepszy dla naszego czworonoga. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zalety mokrej karmy dla psa i omawiamy, w jakich przypadkach będzie ona lepszym wyborem.

Mokra karma dla psa w sklepach dla zwierząt dostępna jest w postaci puszek i saszetek. To bardzo wygodna forma ich pakowania, gdyż zazwyczaj jedna mniejsza puszka lub saszetka to pełna porcja posiłku dla zwierzęcia. Sprawia to, że dawkowanie mokrej karmy dla psa jest łatwiejsze.

Ponadto karma mokra doskonale nadaje się do karmienia czworonogów z nadwagą. Posiada ona bowiem mniej kalorii, a jednocześnie jest większa objętościowo. To sprawia, że pupil, przyjmując mniej kaloryczny posiłek, nasyci się na dłużej.

Po karmę mokrą dla psa warto także sięgnąć w przypadku starszych czworonogów, które mogą mieć problem z gryzieniem twardych rzeczy. Mokra wersja pokarmu jest pod tym względem bardziej przyjazna dla delikatnych zębów pupila. Warto ją wybrać także dla tych psów, które cierpią na jakieś schorzenia w obrębie jamy ustnej czy urazy szczęki.

Sprawdź także: Sucha karma dla psa Ranking

Kolejnym atutem karmy mokrej jest jej lekkostrawność, co czyni ją dobrym wyborem dla zwierząt z problemami trawiennymi. Dzięki jej walorom zapachowym i smakowym z pewnością przypadnie do gustu pupilom, które są nieco na bakier z jedzeniem. Jeśli Twój pies nie przepada za suchą karmą, zmiana na mokrą może przynieść dobry skutek i zachęcić go do jedzenia.

Warto też zaznaczyć, że mokra karma dla psa jest dużo bardziej wilgotna, co ma korzystny wpływ na pracę układu moczowego. Jeśli Twój pupil, z jakichś przyczyn, stroni od picia wody, to podawanie mu mokrej karmy może częściowo zaspokoić zapotrzebowanie na wodę.

Jaka najlepsza mokra karma dla psa?

Wybierając najlepszą mokrą karmę dla psa, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej skład oraz wartość odżywczą. Sposób odżywiania powinien być dostosowany do wieku, stanu zdrowia, rasy i wielkości pupila.

Na Wyspazwierzat.pl znajdziecie bogaty wybór mokrych karm dla psa najwyższej jakości. Starannie wyselekcjonowane produkty tworzą ofertę dedykowaną różnym potrzebom czworonogów. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu dla zwierząt online i wyboru najlepszej wersji pożywienia dla Twojego psa.

Dodaj komentarz