Wygodny i bezpieczny kompan podróży – fotelik samochodowy

Udane podróżowanie samochodem zależy od odpowiedniego fotelika samochodowego, zapewnia bezpieczeństwo, dlatego rodzice swych małych dzieci nie decydują się na kupno pierwszego lepszego fotelika. Starają się dokładnie poddać analizie jaki fotelik samochodowy wybrać. Obecnie dostępne są różnorodne modele fotelików samochodowych, które różnią się pod względem wieloma względami min chodzi o sposób montażu, użytego systemu zabezpieczeń oraz użytymi w foteliku innowacyjnymi rozwiązaniami, które wpływają na całość obrazu fotelika.

Fotelik należy odpowiednio dopasować, żeby dziecko mieściło się w zakresie wagowym oraz by dziecko wygodnie siedziało we wnętrzu fotelika. Jeżeli fotelik samochodowy jest odpowiednio dobrany sprawi, że dziecko będzie nie tylko się bezpiecznie czuć, ale też miło spędzać czas podczas podróży w pełnym komforcie.

Solidny, niemiecki producent fotelików Cybex, wyprowadził fotelik samochodowy o nazwie Sirona M2 i Size Sensorsafe. To fotelik przeznaczony dla dzieci o wadze od 0-18 kg, który jest ulepszoną wersją poprzednika. Cybex Sirona  jest fotelikiem, posiadającym dodatkowe zabezpieczenie w postaci funkcjonalnego nadajnika. Jest on częścią wyposażenia omawianego fotelika, jego zadaniem jest stały monitoring dziecka podczas jazdy samochodem. Fotelik posiada dobre oceny dotyczące bezpieczeństwa ADAC, jest wysoko rekomendowany.

Fotelik Cybex Sirona M2 posiada rozbudowany system zabezpieczeń w tym samo wykonanie całej obudowy fotelika, a także system ochrony boczne L.S.P. Z boku obudowy fotelika, zamontowany jest wysuwany plastikowy panel, którego zadaniem jest przyjęcie energii wynikającej z uderzenia, siły docierającej do dziecka od strony bocznej fotelika. Dzięki temu zabezpieczeniu maluch jest w maksymalny sposób chroniony we wnętrzu fotelika. Fotelik posiada zintegrowany zagłówek, można go perfekcyjne wyregulować aż w 12 pozycjach, chcąc zapewnić dziecku pełną wygodę podczas jazdy i kiedy wciąż rośnie.

Cybex Sirona posiada 3 kąty nachylenia siedziska przodem do kierunku jazdy oraz do 5 kątów tyłem do kierunku jazdy. Fotelik posiada innowacyjne rozwiązanie prowadzenia pasa: po bokach fotelika za pomocą magnesów. Sprzączki utrzymywane są dzięki temu z dala od siedziska i komfortowo jest posadzić dziecko w foteliku. Fotelik Cybex Sirona M2 Sensorsafe, wykonany jest z bardzo trwałych materiałów, pokrycie fotelika Cybex Sirona M2 można prać w pralce w temperaturze 30 stopni. Fotelik ten przeznaczony jest dla dzieci do 4 lat.

Dodaj komentarz