Ubezpieczenie zwierząt – czy warto ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Z pewnością wielu właścicieli zwierząt domowych zgodzi się ze stwierdzeniem, że ich pupile to nie tylko zwierzęta – wraz z biegiem czasu stają się one częścią rodziny. Żyjąc pod jednym dachem, przywiązujemy się do nich. Niestety jednak im również przydarzają się choroby, wypadki, a nawet i śmierć. Dlatego też warto pomyśleć o ich ubezpieczeniu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Ubezpieczenie zwierząt domowych – co to?

Jeszcze kilka lat temu ubezpieczenie pupila mogło być postrzegane jako czysta fanaberia. Obecnie jednak bardzo dużo się zmieniło – również i w Polsce, gdzie z każdym kolejnym rokiem ubezpieczenie zwierząt domowych zyskuje na coraz większej popularności. Nic dziwnego, skoro stanowią one część rodziny… Skąd się wzięła moda na ubezpieczenia dla zwierząt? Wbrew pozorom wcale nie jest to nowością! Wielu rolników oraz właścicieli hodowli od lat ubezpiecza swoją trzodę, bydło i itd. na wypadek przykrych zdarzeń – pomoru, chorób, a nawet i kradzieży. Tym samym zabezpieczają oni w ten sposób majątek oraz przyszłość rodziny. Dlaczego więc nie ubezpieczyć zwierzęcia, które żyje z nami pod jednym dachem? Ubezpieczenie zwierząt domowych to zabezpieczenie dla całej rodziny. Wykupiona polisa może bowiem uratować zwierzę oraz całą rodzinę np. przed kosztami leczenia psa, kota, czy innego podopiecznego.

Co obejmuje ubezpieczenie dla zwierząt domowych?

Tak jak w przypadku ludzi, wykupiona polisa chroni zwierzęta domowe przed kosztami leczenia, które może być wymagane w obliczu, gdy zwierzę dozna nieszczęśliwego wypadku. To jednak jeszcze nie wszystko – ubezpieczenie dla zwierząt działa również w innych okolicznościach. W ramach polisy zwierzaka można poddać leczeniu również w obliczu choroby, która może to niespodziewanie zaatakować. Tu najczęściej mowa o nowotworach, które zwierzętom przytrafiają się równie często, jak i ludziom. Co więcej, ubezpieczenie dla zwierząt domowych może również obejmować zdarzenia takie jak transport do lecznicy, czy nawet i koszty ewentualnego uśpienia. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od właściciela pupila i tego, przed jakimi zdarzeniami chce ubezpieczyć swojego podopiecznego.

Jak można ubezpieczyć swojego zwierzaka?

Polisa dla zwierząt domowych to nowość, która coraz częściej pojawia się w ofertach firm ubezpieczeniowych. Jeżeli więc właściciel psa, kota, czy każdego innego zwierzaka uzna, że jego mały przyjaciel potrzebuje ubezpieczenia – wystarczy jedynie udać się do odpowiedniej instytucji lub towarzystwa ubezpieczeniowego. Co więcej, polisa dla pupila coraz częściej jest dodatkiem do innych usług ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia mieszkania. Jest tak, ponieważ wiele z tych instytucji traktuje zwierzęta domowe jako tzw. ruchomości domowe. Oznacza to więc, że w przypadku kosztownego leczenia, wypadku, zgonu, czy kradzieży zwierzaka, jego właściciel otrzyma ze strony ubezpieczyciela niezbędna pomoc. To jednak jeszcze nie wszystko. Wielu właścicieli czworonogów w trosce o ich bezpieczeństwo decyduje się także na rozszerzenie polisy o Assistance. Dzięki temu mogą oni uzyskać pomoc również w przypadku, gdy zwierzę trzeba np. przetransportować do kliniki weterynaryjnej. Na pomoc u ubezpieczyciela można liczyć również wtedy, gdy to właściciel zwierzęcia zachoruje, a pupilem nie ma się kim zająć. W tym przypadku koszty opieki nad zwierzęciem zostaną pokryte z ubezpieczenia. Dlatego też warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Jakie zwierzęta domowe można ubezpieczyć w ramach polisy mieszkaniowej?

Na końcu warto również wspomnieć o tym, jakie zwierzęta można ubezpieczyć w swojej polisie mieszkaniowej. Wbrew pozorom podlegają jej nie tylko psy i koty, ale również i wiele innych zwierzaków. W ramach ubezpieczenia mieszkaniowego można bowiem zabezpieczyć np.:

  • Chomika;
  • Papugę;
  • Świnki morskie;
  • Królika;
  • Mysz;
  • Rybki akwariowe.

Wiele osób decyduje się także na wykupienie ubezpieczenia w przypadku zwierząt egzotycznych, które są trzymane w domach. Zaliczyć można do nich m.in. żółwie, węże, czy jaszczurki.

 

Dodaj komentarz