Odwrócona osmoza – najskuteczniejszy sposób oczyszczania wody

Filtr do wody, to rozwiązanie godne każdego nowoczesnego domu, w którym cenimy sobie nie tylko wygodę ale także ekologię. Zastosowanie filtrów do wody, wykorzystujących metodę odwróconej osmozy, jak to robią filtry Bluewater Cleone, pozwala na niemal całkowite zapomnienie o wodzie w plastikowych butelkach. Natomiast sam sposób obsługi jest na tyle prosty i wygodny, że nie powinno być żadnego problemu z ich użytkowaniem.

Filtr do wody jaki rodzaj filtra do domu?

Filtr do wody, który z łatwością wykorzystamy w domowych warunkach, a który będzie niósł za sobą najwięcej korzyści jest oczywiście filtr do wody montowany pod zlewem, jak popularny filtr Bluewater Cleone. Filtry montowane pod zlew są zazwyczaj także bardziej zaawansowane, a dzięki nim możemy bez obaw spożywać wodę prosto z kranu we własnym domu. Także miejsce montażu jest tutaj bardzo ważne, filtr do wody montowany pod zlewem w kuchni jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ to właśnie w kuchni wykorzystuje się najwięcej wody. 

Jakie metody filtracji powinny być wykorzystane w dobrej jakości filtrze? 

Jeśli w filtrze zachodzi wieloetapowa filtracji, to już zasługuje on na uwagę, natomiast jeśli główną metodą filtracji jest odwrócona osmoza , wówczas filtr do wody można określić mianem bardzo skutecznego. Wszystko to za sprawą odwróconej osmozy, która czyni wodę krystalicznie czystą, półprzepuszczalna membrana molekularna sprawa, że do kranu przedostanie się jedynie czysta woda, ponieważ wszelkie inne cząsteczki nie przejdą przez cienką strukturę membrany, filtry takie jak Bluewater Clone są dodatkowo wyposażone w filtr mineralizujący dzięki czemu woda wzbogacona jest o cenne składniki. Dlaczego ten filtr wody jest tak skuteczny?

W Bluewater Cleone filtracja przebiega następująco:

  • filtracja wstępna- tutaj działa  dwa filtry sedymentacyjnych, ten pierwszy usuwa zanieczyszczenia na poziomie 20 um, a drugi 5 um
  • wkład z naturalnym wzbogacony węglem aktywnym Jacobi Carbons®, usuwa tzw. zanieczyszczenia organiczne
  • filtr osmotyczny- serce procesu filtracji, czyli jego najważniejszy etap, eliminuje wszystkie najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia
  • ponowna filtracja węglem aktywnym
  • wkład mineralizujący, uzupełnia wodę w cenne minerały i składniki

W ten sposób przefiltrowana  woda, staje się zdatna do picia bezpośrednio z kranu, bez przegotowania, bez chlorowego posmaku, bez mętnego koloru i nieprzyjemnego zapachu.

Wykorzystując filtr Bluewater Cleone, możesz napić się wody bezpośrednio z kranu, a ponadto także ugotujesz lepsze w smaku potrawy na bazie wody, czy przygotujesz ulubione napoje, których smak i aromat będzie bardziej aromatyczny, filtracja pozwala na eliminację kamienia, co pozytywnie oddziałuje na urządzenia wykorzystujące do pracy wodę, jak ekspresy do kawy, żelazka, czy parownice. Filtr do wody jak Bluewater Cleone to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w warunkach domowych ale także w firmie czy małej gastronomii.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz