Mnichowo. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Szukasz nowego lokum w wygodnej lokalizacji z dala od zgiełku, a jednocześnie z dobrym dojazdem do miasta i obecnych w nim udogodnień? Koniecznie weź pod uwagę domy na sprzedaż w Mnichowie w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno, czyli sercu zielonego województwa wielkopolskiego. Można znaleźć tu niewielkie, ale urokliwe jezioro, oraz piękne tereny rekreacyjne sprzyjające spacerom i uprawianiu sportów. Do Gniezna ze sklepami, restauracjami, kinem czy biurowcami jest tylko 5 kilometrów, a więc około 10 minut jazdy autem.

Sprzedaż domów w Mnichowie. Wieś z historią

Niegdyś duchowna wieś i własność kapituły katedralnej gnieźnieńskiej, dziś przyjemne miejsce do mieszkania dla całej rodziny. Mnichowo ciągle się rozwija, kładzione są nowe chodniki. Rodzice z pewnością docenią to, że jest tu zarówno boisko sportowe, tak zwany “Orlik”, jak i zlokalizowana w zabytkowym budynku dworskim i odnowiona latem 2006 roku szkoła. W niedalekiej okolicy działa także uczniowski klub sportowy.

Oprócz tego znaleźć tu można otworzoną w 2017 roku remizę strażacką i salę wiejską służącą okolicznym mieszkańcom do organizowania spotkań i okolicznościowych imprez, a także staw, w którym – według legendy – zatopiono zbudowaną przez mnichów świątynię. Lokalni mówią, że mnisi zabrali się za budowę kościoła i wybudowali nawet fragment murów, jednak – najwyraźniej przez swoje nieodpowiednie zachowanie – efekt ich pracy zalała woda. To właśnie zakapturzonym duchownym Mnichowo zawdzięcza swoją nazwę.

Sprzedaż mieszkań. Kompromis pomiędzy wsią a miastem

Ta przytulna miejscowość liczy sobie około 700 mieszkańców. Jak na wieś z prawdziwego zdarzenia przystało, także Mnichowo bawi się na dorocznych dożynkach. Cała wieś spotyka się, by wspólnie pobawić się i zakończyć sezon w polu. Ta wspaniała ludowa tradycja przyciąga całe rodziny, które mogą liczyć na świetną muzykę, liczne atrakcje dla dzieciaków, jak dmuchany zamek czy strażackie pokazy, wiejski poczęstunek czy warsztaty z koła gospodyń wiejskich. W Mnichowie prężnie działa lokalna społeczność, rozgrywane są mecze sportowe, organizowane imprezy charytatywne i inne ciekawe spotkania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Przyroda blisko mieszkania – Mnichowo to idealne miejsce!

Nic więc dziwnego, że Michowo zyskuje na popularności. Ogromnym atutem jest bliskość Gniezna, a jednocześnie niesamowity spokój i piękne widoki. Ta miejscowość to świetny wybór nie tylko dla zmęczonych Poznaniem czy Gnieznem, lecz także dla młodych rodzin, które chcą wychowywać dzieci poza miastem, nie rezygnując z atrakcji, jakie ono zapewnia. Nie tylko domy, lecz także funkcjonalne mieszkania Mnichowo oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach. Są dostępne w przeróżnych konfiguracjach metrażowych, spośród których każdy znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom. Budynki, które powstają w tej okolicy, są stylowe, funkcjonalne i spełniają nowoczesne standardy. Ich nabywcom będą z pewnością służyć przez długie i szczęśliwe lata.

Mnichowo to świetny wybór na pierwszy, a może i ostatni dom dla siebie i swoich najbliższych.

Dodaj komentarz