droga

Mieszkanie w mieście czy na wsi ?

Bardzo wiele osób, które stoją właśnie przed wyborem kupna bądź budowania nieruchomości zastanawia się czy wybrać miasto, a może jednak wieś?

Głównie osoby starsze decydują się na spokój i mieszkania z dala od dróg „na starość”. Młodzi wolą mieć wszędzie blisko i nie przeszkadza im mieszkanie w centrum ruchliwego, wiecznie głośnego miasta.

Młodzi twierdzą, że w mieście można wszystko, sąsiedzi nie interesują się życiem młodych, nie „wchodzą z butami w czyjeś życie”, twierdzą zaś, że na wsi każdy wie wszystko o sąsiadach i nie daje to możliwości pełnej swobody życiowej. W mieście można sobie po nocach oglądać filmy z nastolatkami (jak choćby: https://shemalesex.pl/shemale-i-shemale) i nikt z sąsiadów nie będzie Nas oceniał czy komentował naszego ubioru, zainteresowań czy co gorsza – związku). Czy to faktycznie tak jest, że w mieście „można wszystko” a na wsi trzeba się „dostosować do otoczenia” i sąsiadów?

Jakie są plusy i minusy mieszkania na wsi i w mieście?

Na pewno minusami mieszkania na wsi są takie niedogodności jak:

-nieodpowiednia komunikacja, często bowiem pojawiają się na wsiach problemy z dotarciem autobusów tam gdzie byśmy chcieli o odpowiedniej godzinie.

-konieczność posiadania samochodu, by pojechać na większe zakupy do marketu, których we wsi nie ma.

-mniej rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa – to jak wspomnieliśmy wyżej, cokolwiek kupić bądź cokolwiek trzeba załatwić (firmę budowlaną, fachową pomoc), zawsze pojawia się problem z dotarciem, dojazdem.

-więcej pracy przy utrzymaniu domu niż mieszkaniu w mieście.

Są jednak i wielkie plusy!

-czyste powietrze i dużo zieleni.

-stosunkowo niskie ceny domów i działek.

-więcej ciszy i spokoju a także przyjazne, pomocne sąsiedztwo.

Jakie są minusy życia w mieście?

-hałas.

-życie w biegu.

-zanieczyszczenia, smog, spaliny…

-dużo wyższe ceny nieruchomości niż na wsiach.

Są jednak i plusy mieszkania w mieście.

-bliska odległość do pracy, szkoły, przedszkola.

-wygodna komunikacja miejska.

-wiele różnorodnych atrakcji takich jak kina, teatry, restauracje, galerie handlowe…

-większa anonimowość – jak już wspomnieliśmy, na wsiach sąsiad o sąsiedzie chce wiedzieć i najczęściej wie wszystko. W mieście sąsiedzkie znajomości zacieśnia się dopiero wtedy kiedy mamy na to ochotę.

Co najczęściej wybierają Polacy, jeśli mają do wyboru życie w mieście bądź na wsi?

Podobno do 2035 roku Polskie miasta znacznie się wyludnią. Ludzie wyniosą się za granice kraju? Nie, wcale nie – wyniosą się na spokojne, urocze, malownicze wsie, na których czas znacznie zwalnia.

Cisza, spokój, mały domek ze ślicznym ogródkiem i uroczym płotkiem – to marzenie większości Polaków – co zaskakujące – nawet tych młodych. Chcemy uciekać z zatłoczonego, głośnego a często nawet niebezpiecznego miasta, gdzie praktycznie nie znamy swoich sąsiadów ani ludzi z którymi pracujemy czy stoimy w kolejne w sklepie – nawet jeśli zdarza się to każdego dnia. Na wsi jest inaczej – bezpieczniej, przyjemniej, spokojniej…

Dodaj komentarz