sport top

Kamil Stoch – Legenda przebija legendę

Ciężko jest stać się sławniejszym, lepszym, bardziej rozpoznawanym i utytułowanym niż legenda danego sportu. Następcy Muhammada Ali’ego, Micheala Jordana czy Micheala Phelps wiedzą jak trudno jest osiągnąć status porównywalny z najlepszym zawodnikiem w historii danego sportu. Szczególnie, jeśli tym zawodnikiem jest Adam Małysz, człowiek którego wszyscy w Polsce znają, który uczynił skoki narciarskie najpopularniejszym zimowym sportem w naszym kraju, a mroźnie soboty i niedziele miliony rodaków spędzały przed telewizorami, by być świadkami kolejnych sukcesów „Orła znad Wisły”.

Zawodnik, który walczy z samym mistrzem

Kamil Stoch stał się tym, który z legendą Małysza się zmierzył i wyszedł z tej walki z podniesionym czołem. Pomimo tego, iż ciągle nie udało mu się zdobyć tylu Kryształowych Kul za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata co jego poprzednikowi, osiągnął to, co Małyszowi nigdy się nie udało. Jest trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim, ze skoczni dużej i normalnej podczas Igrzysk Soczi 2014 oraz ze skoczni dużej podczas zawodów w Pjongczang w 2018 roku – ten najważniejszy turniej indywidualny dla skoczków narciarskich nigdy nie przyniósł złota Małyszowi. Stoch wygrał także, jako drugi w historii, po Svenie Hannawaldzie, wszystkie cztery konkursy podczas Turnieju Czterech Skoczni, a także jest członkiem i liderem ekipy, regularnie przywożącej medale z najważniejszych imprez podczas konkursów drużynowych,co również nigdy nie udało się Małyszowi. Według legalnych polskich bukmacherów i ekspertów sportowych jest to najlepszy zawodnik wszech czasów. Kamil Stoch napisał własną legendę, oby tworzył ją jeszcze długo.

Kamil Stoch jeszcze nie odsłonił wszystkich kart i jeszcze na pewno kilkuletnia kariera przed nim. Czy zdoła zdobyć kolejne zwycięstwa w pucharze świata i podbije serca kolejnych rodaków? Życzymy mu tego z całego serca. Już za kilka lat kolejna olimpiada i kolejne medale do zdobycia. Jeśli jesteś wiernym kibicem skoków narciarskich to polecamy śledzenie zawodów w internecie. Bukmacher Fortuna ostatnio udostępnił na żywo relację prosto ze skoczni.

Dodaj komentarz