Jaki stół wybrać do salonu?

Stół dobrany do salonu czy jadalni dużo mówi o właścicielach domu lub mieszkania. Z całą pewnością jest to niezbędny element wyposażenia dla osób ceniących częste spotkania w dużym gronie rodziny czy przyjaciół. Niestety nie każdy salon czy jadalnia, a także pokój gościnny jest na tyle duży, aby pomieścić w nim rozległe i duże stoły dla kilkunastu osób siedzących.

Na szczęście istnieją jeszcze całkiem praktyczne i pomysłowo wykonane formy rozkładane, z których można korzystać już na niewielkich metrażach. Dołączone do nich blaty dodatkowe dają możliwość zorganizowania spotkania towarzyskiego bez konieczności dostawiania innych, mniejszych stołów.

Rozkładane stoły idealnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań

Wszystko może odbywać się przy jednym meblu o wdzięcznych oraz wyszukanych kształtach, z nienaganną elegancją i klasą. Do wyboru pozostają formy stołowe z grubymi lub wąskimi nogami. Stoły na grubych, efektownie rzeźbionych nogach pasują do dużych pokoi, tych najbardziej reprezentatywnych, w których podejmuje się gości. Posiadają równie masywne blaty. Organizować można przy nich różnego rodzaju party, zarówno w formie sadzania gości na krzesłach, jak i w formie stołu szwedzkiego, który stoi pod ścianą, a wszyscy zaproszeni częstują się specjałami na nim umieszczonymi. Takie stoły pokojowe znajdziesz m.in w ofercie sklepu Ms-meble24.pl

Stoły z nietypowymi blatami

Przyciągają uwagę dzięki swojej elegancji i niebanalnym wykończeniom. Stoły ze szklanymi blatami bardzo długo uznawane były za symbol luksusu oraz czegoś trudno dostępnego. Dziś znaleźć je można właściwie wszędzie. Często służą za część aranżacji gabinetowych i biurowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieszczać je także w salonach lub pokojach gościnnych.  Na nietypowy styl danego stołu złożyć się może nie tylko materiał, z jakiego został on wykonany, ale także kształt. Klasycznie prostokątne stoły do pokoi wciąż są modne, jednak nie da się ukryć, że potencjalni konsumenci odchodzą nieco od tego rozwiązania, doceniając tym samym stoły o kształtach półokrągłych, owalnych czy nawet rombowych. Każdy oryginalny i nigdzie wcześniej niewidziany kształt mebla sprawia, że nasza przestrzeń domowa zyskuje na oryginalności, a my przez to czujemy się posiadaczami czegoś trudno dostępnego, innego, lepszego pod kątem jakości.

Stoły do każdego wnętrza

Różnorodność wzorów jaki oferuje dzisiaj rynek meblowy zapewnia nam znalezienie odpowiednich mebli do każdego stylu wnętrzarskiego. Dotyczy to również stołów, które występują zarówno w wersjach nowoczesnych jak i klasycznych. Dla miłośników stylu prowansalskiego dostępne są stoły stylizowane na starodawne, z rzeźbionymi nogami, w kolorach podniszczonego drewna. Stoły do pokoju w stylu skandynawskim to połączenie jasnych drewnianych nóg z delikatnym i cienkim białym blatem. Nowoczesne stoły bardzo często mają szklane blaty lub wykonane z płyty meblowej na wysoki połysk. Kolorystyka to najczęściej biel, czerń i barwione szkło. Oczywiście są także zupełnie klasyczne stoły, w różnych odcieniach drewna, w standardowym kształcie. Takie modele sprawdzą się w stonowanych i tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz