sport top

Czy Polacy wygrają eliminacje do euro 2020?

Wielkimi krokami zbliżają się eliminacje do mistrzostw europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2020 roku. Oczy wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce powoli spoglądają na dyspozycję reprezentacji. Grupa na papierze nie wygląda na trudną, bowiem znajdują się w niej, oprócz Polski, reprezentacje Austrii, Izraelu, Słowenii, Macedonii oraz Łotwy. Nie należy jednak lekceważyć rywali, gdyż futbol potrafi zaskakiwać.

Obstawianie faworytów na zakładach bukmacherskichw przypadku takiej grupy, gdzie wiele drużyn aspiruje do miana czarnego konia, może nie być rozsądne, dlatego należy dwa razy zastanowić się, zanim wytypuje się w ciemno potencjalnego faworyta.

Szanse polskiej Reprezentacji podczas eliminacji do Euro 2020

Reprezentacja Polski różni się znacznie od tej, która nosiła biało-czerwone barwy podczas mistrzostw świata w Rosji. Na ławce trenerskiej Jerzy Brzęczek zamienił Adama Nawałkę. Kilku zawodników, jak na przykład Sławomir Peszko, odeszło, ale pojawiły się też nowe, młode twarze, wnoszące jakość dodatnią. Można tu przywołać postać Krzysztofa Piątka, notującego świetny sezon w Serie A. Porównując obecną reprezentację z tą sprzed kilku miesięcy, łatwo dojść do wniosku, iż teraz jakość w ataku jest zdecydowanie większa. Wszyscy napastnicy są w dobrej formie, grają w swoich klubach kluczowe lub ważne role i bez wątpienia mogą sprawić sporo kłopotów obrońcom drużyn znajdujących się w grupie eliminacyjnej z Polską.

W linii obrony kwitnie Jan Bednarek. Młody środkowy obrońca spisuje się bardzo dobrze w zespole Southampton i w przyszłości na pewno będzie stanowić o sile defensywy reprezentacji Polski. Nieco większe problemy pojawiają się w linii pomocy, mimo wszystko także w tej formacji zawodnicy tacy jak Grzegorz Krychowiak Czy Mateusz Klich grają pierwsze skrzypce w swoich zespołach, co z kolei przekłada się na dobrą formę i pełną gotowość do podniesienia jakości w reprezentacji. Na papierze polski zespół prezentuje się więc dobrze, szczególny podziw budzi oczywiście linia ataku z Lewandowskim, Piątkiem i Milikiem jako opcje personalne.

Kluczowe dla sukcesu w eliminacjach do Euro 2020 będzie zatem optymalne ułożenie drużyny, dobór zawodników w taki sposób, by na boisku grać skuteczny i błyskotliwy futbol. Jest to zadanie stojące przed trenerem Jerzym Brzęczkiem. Póki co, patrząc wyłącznie na papier, reprezentacja Polski ma duże szanse, by wygrać swoją grupę eliminacyjną, co byłoby z kolei dobrym krokiem w stronę odbudowy drużyny do poziomu, jaki prezentowała podczas Euro 2016.

Dodaj komentarz