Jakie obrączki kupić do ślubu?

Czasy i obyczaje się zmieniają, formalizowanie związków coraz częściej nie jest dla młodych ludzi czymś niezbędnym i gwarantującym trwałość uczucia. Ale czy możemy już mówić o bezwartościowości ślubów? Absolutnie nie! W kulturze, w której żyjemy jeszcze długo ślub zarówno kościelny jak i ten urzędowy będzie niezwykle silnie ugruntowany. Stanowi niejako zwieńczenie wieloletniego budowania relacji a zarazem początek dojrzałego związku na całe życie.

Symbolika obrączek ślubnych

Wielu ludzi nadal uważa, że ślub to oznaka zaangażowania obu stron i szczerości uczuć. Symboli ślubnych jest mnóstwo ale najważniejszym są obrączki zakładane sobie nawzajem przez małżonków podczas przysięgi. Te złote krążki są namacalnym dowodem miłości, wierności i przywiązania. Zwykle założone w dniu ślubu, zdobią naszą dłoń przez resztę życia. Mają przypominać na co dzień o łączącym uczuciu a dla osób postronnych być wyraźnym sygnałem, że dana osoba tworzy już z kimś trwały związek. Złote obrączki ślubne to klasyka i zarazem jedyny rodzaj biżuterii, który pasuje zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Klasyka czy oryginalność? Jak dokonać wyboru?

Podczas wyboru obrączek warto mieć na uwadze fakt, iż będziemy z tą biżuterią związani na lata i będzie nam ona towarzyszyć każdego dnia. Pytanie więc czy kierowanie się aktualną modą jest słuszne skoro jak wiadomo zmienia się ona z każdym sezonem? Czy super oryginalne wzory nie znudzą się nam po kilku latach a skomplikowane wyżłobienia i grawer nie będą wymagały częstego i uciążliwego czyszczenia? To są niezwykle istotne pytania, nad którymi warto się pochylić na dłużej i dobrze rozważyć wady i zalety poszczególnych modeli. Rozsądek sugeruje raczej wybór klasycznych i uniwersalnych obrączek, które nie wyjdą z mody i będą praktyczną ozdobą dłoni na co dzień. Jeżeli mimo wszystko cenimy sobie oryginalność i chcemy aby nasze obrączki czymś się wyróżniały i nie były tak szablonowe jak większość to rozważmy biżuterię zdobioną delikatnymi kamieniami lub ciekawym grawerem. Należy wówczas mieć na uwadze konieczność starannego dbania o czystość takiej biżuterii. Można również wybrać klasyczny wzór ale niestandardowy metal, z którego wykonane są obrączki. Nie musi to być przecież tradycyjne żółte złoto. Pięknie prezentują się obrączki z białego złota lub różowego złota, szlachetnego srebra wysokiej próby, platyny czy nawet tytanu.

Czy wybrać jednakowe obrączki czy lepiej dwie różne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy konieczne jest aby oboje małżonków nosiło identyczne obrączki. Dawniej tak właśnie było, dziś często odchodzi się od tej zasady kierując się głównie wygodą i indywidualnymi upodobaniami. Wyobraźmy sobie sytuację, że kobieta marzy o obrączce zdobionej brylancikami. Czy nie lepiej spełnić to marzenie a dla mężczyzny wybrać obrączkę w tym samym kolorze tylko gładką? Panie często noszą obrączkę razem z pierścionkiem zaręczynowym i potrzebują wówczas cieńszą obrączkę. W takiej sytuacji mężczyzna spokojnie może wybrać ten sam wzór ale znacznie szerszą i wygodniejszą wersję.

Dodaj komentarz