Jak ma wyglądać dostawa kwiatowa?

Dostawa kwiatowa – co powinna uwzględniać?

Zdarzają się sytuacje, w których dostawa kwiatów jest wykonywana błyskawiczne, a czasem trwa nawet kilka godzin, wszystko uzależnione jest od miejsca, na które kwiaty zostały zaadresowane. Profesjonalne firmy florystyczne starają się, by transport kwiatów odbywał się w najkrótszym, możliwym momencie. Takie działanie jest podejmowane po to, by rośliny w jak najlepszej kondycji trafiły w ręce adresata.

W jakich warunkach należy przeprowadzić przewóz roślin?

Warunki dobierane są pod kątem grupy kwiatowej jaką się aktualnie przewozi. Przewożąc kwiaty cięte inaczej postępuje się aniżeli w przypadku przewozu kwiatów doniczkowych, nasion czy cebulek. Kwiaty najbardziej nieodporne na transport samochodowy muszą być przewożone zgodnie z wymaganiami dedykowanymi odrębnemu rodzajowi. Konieczne jest posiadanie wiedzy na temat potrzeb z każdego przewożonego gatunku.

Dostawa kwiatówNasiona i cebulki wymagają temperatury między +4, a 10 stopni, kwiaty cięte natomiast idealnie czują się w temperaturze od +1 do 8 stopni Celsjusza. Wszystkie specjalistyczne firmy transportowe np. https://bialystok.telekwiaciarnia.pl/ są świadome tego, że kwiaty najlepiej sprawują się w sytuacji jak najkrótszej trasy, więc unikają wszelkich niezbędnych postojów podczas realizacji zamówień. Kwiaty, które planuje się wysadzić do ziemi muszą być przewożone w temperaturze od 0 do 2 stopni. Podczas transportowania tego rodzaju roślin ogromne znaczenie ma również właściwy poziom wilgoci i wentylacji.

Wyposażenie samochodu dostawcy kwiatów

Do transportu roślin oprócz wiedzy niezwykle istotny jest także ich środek transportu. Firmy pracujące jako poczta florystyczna są wyposażone w pojazdy, posiadające izotermiczną osłonę wewnątrz komory ładunkowej. Taki samochód ma funkcje zapewniania odpowiedniej temperatury, zgodnie z wymogiem danych roślin. Ponadto, ma umiejętność utrzymania właściwego poziomu wilgoci i cyrkulacji powietrza. Dostawcy, posiadający tego typu pojazd nie muszą brać pod uwagę warunków atmosferycznych, panujących na zewnątrz.

Jak powinna wyglądać dostawa kwiatowa?Jaki jeszcze sprzęt musi posiadać poczta florystyczna?

Dostawcy roślin muszą posiadać odpowiednie sprzęty, które będą ułatwiały wykonywanie ich obowiązków zawodowych. Bardzo popularne w tym obszarze działalności są wózki duńskie, czy inaczej popularnie nazywane wózki ogrodowe. Podczas mniejszych realizacji w transporcie kwiatowej korzysta się ze skrzynek, w które umieszcza się kwiaty. Gdy nie jest się wyposażonym w specjalne skrzynki kwiatowe można skorzystać z częściej dostępnych skrzynek po warzywach czy owocach. Przed włożeniem do nich roślin należy je odpowiednio wyczyścić, tak by nie uszkodziły one niepotrzebnie kwiatów. Do tego typu skrzynek bardzo łatwo można samodzielnie przygotować przegródki, które dopasowywane będą do wielkości kwiatów. Takie przegrody można zrobić za pomocą zwykłego kartonu, wycinając taką długość jaką posiada dostępna pod ręką skrzynka. Do tego potrzebne będą jedynie nożyczki i ewentualnie linijka.

Dodaj komentarz