Korzystanie ze sprzętu medycznego

Czy warto jest korzystać z ofert wypożyczalni sprzętu medycznego?

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sprzęt do rehabilitacji tani nie jest. Niestety jednak w niemalże każdym przypadku urazu, bądź też uszkodzenia trzeba o taki sprzęt zadbać, aby osoba rehabilitowana miała dostęp do takiego sprzętu. Jak więc to uczynić, jednocześnie nie płacąc majątku za kupno urządzeń do rehabilitacji?

Na pewno do osób, które nie należą do tych, które mogą samodzielnie zakupić najczęściej bardzo drogie sprzęty do rehabilitacji. Przykładem mogą być tu łóżka do rehabilitacji, materace przeciwodleżynowe czy nawet szyny CPM. Te sprzęty nie są tanie, ponieważ ich koszt waha się od 3-4 do nawet 15 tysięcy, dlatego też naturalnie z czasem powstały firmy, które za niewielką opłatą wypożyczają taki sprzęt swoim klientom. Przykładowo, wypożyczenie łóżka medycznego w Katowicach kosztuje o wiele mniej niż zakup nowego, ponieważ za dobre łóżko zapłacimy około 80 złotych za miesiąc.

Cena sprzętu do rehabilitacji

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że sprzęt do rehabilitacji to produkt robiony ręcznie, w niewielkich ilościach, co sprawia, że staje się towarem specjalnym, który tak naprawdę nie można dostać w pierwszym, lepszym sklepie, nie mówiąc już o tym, że takie przedmioty są jedynie popularne wśród osób, które potrzebują rehabilitacji. Takie przedmioty są również najczęściej skomplikowane, oraz wymagają mocnej konstrukcji, przez co cena takich przedmiotów jest najczęściej bardzo wysoka.

Lepsza obsługa

Wypożyczając sprzęt medyczny możemy z miejsca wybrać sprzęt jak najlepiej dopasowany do nas. Oczywiście można tu się sprzeczać, że sklepy ze sprzętem medycznym również posiadają odpowiednie produkty, ale z racji tego że wypożyczalnie nie zarabiają na sprzęcie, z którego nikt nie korzysta, jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że obsługa zaoferuje nam produkt, który nie został sprawdzony przez wielu użytkowników.

Jak szybko znaleźć wypożyczalnię

To zadanie jest banalnie proste, dajmy na przykład to, że żyjemy na śląsku, i chcemy znaleźć wypożyczalnię ze sklepem medycznym w naszej okolicy. Najprostszym wyjściem będzie wyszukanie w internecie fraz typu ,,wypożyczalnia łóżka medycznego na śląsku”. W ten sposób bardzo szybko znajdziemy to, co chcemy.

Rehabilitacja a wydatki

Od tego, czy rehabilitację trzeba będzie przeprowadzać przez krótki, czy też długi proces czasu, stanu majątkowego opiekunów, etc. W większości przypadków opłaca się korzystać z takich usług, ponieważ każda wypożyczalnia, która oferuje takie rzeczy jak łóżko medyczne na wynajem za niezbyt wygórowaną cenę, przez co jeśli jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia krótkotrwałej terapii, zdecydowanie lepiej będzie taki sprzęt wypożyczyć. Dodatkowo wypożyczenie sprzętu medycznego nie sprawi, że nasz portfel dosłownie zyska drugie dno, a nikt przecież nie chce kupować sprzętu, który później (po rehabilitacji) i tak mu się nie przyda, czyż nie?

Dodaj komentarz