Zdrowie w czasie pandemii

Jak dbać o zdrowie w czasie pandemii koronawirusa?

W większości przypadków, zdrowe odżywanie w większości europejskich społeczności przestało mieć znaczenie, z racji tego, że na początkowych stadiach pandemii ludzie nie mieli pojęcia, czy dożyją jutra, przez co wszyscy rzucili się na słone przekąski, pizzę, oraz inne niezdrowe rzeczy. Jednakże czy warto jest mimo niezbyt ciekawej sytuacji na świecie wciąż trzymać dietę?

Z jakiego powodu tyle ludzi przytyło?

W czasie ogłoszenia całkowitego zamknięcia nas w kwarantannie, część społeczeństwa całkowicie zrezygnowała z gotowania – i zdecydowała się zamawiać fast-foody, aby poprawić sobie humor. Niestety, ale sytuacja się nie poprawiała, pudełka po pizzy tworzyły już ładny stosik, a nam w pasie przybyło. Sporo. Statystycznie Polacy przytyli 6-10kg. Niestety ale to najgorsza droga, jaką większość osób wybrała – i szczerze powiedziawszy nikogo tu nie winimy – w końcu nikt z nas nie wie, co przyniesie jutro, a głód jest jeszcze gorszy od choroby.

Jak przygotować zdrowy posiłek na domową imprezę?

Naturalnie w okresie letnim (mamy czerwiec), coraz więcej restrykcji jest znoszonych, dzięki czemu możemy znowu urządzać imprezy w domu. Na przykład kiedy urządzamy imprezę w stylu orientalnym, możemy na przykład przygotować tradycyjne, azjatyckie potrawy (kimchi, ramen, sushi) dodatkowo polać możemy oryginalną, sproszkowaną herbatę matcha, oraz śmiać się z gości, kiedy próbują coś zjeść pałeczkami. Żarty na bok, ponieważ oprócz imprez ,,tematycznych” – możemy postawić na zdrową klasykę, czyli zupę, danie główne, a później deser i kawę. Zazwyczaj dania są z tradycyjnej Polskiej kuchni, a w niej nie brakuje dobrych potraw, więc jest co wybierać.

Przykładowo możemy podać krupnik, wraz ze schabowym z tłuczonymi ziemniakami, a na deser przygotować ciasto kakaowe.

Jak dbać o zdrowie, kiedy przez większość dnia siedzimy w domu?

Przede wszystkim powinniśmy postarać się nie jeść zbyt dużo, oraz starać się urozmaicić nasze posiłki, które nie powinny być tłuste, a raczej bogate w węglowodany, nie mówiąc już o tym, że zdecydowanie powinniśmy omijać cukry. Starajmy się jeść 5 posiłków dziennie, oraz postarać się ćwiczyć, przynajmniej raz dziennie, przez minimum 20 minut. Naturalnie istnieje o wiele więcej sposobów na utrzymanie swojego zdrowia, jednakże najprostsze rozwiązania są z reguły zdecydowanie najlepsze, czyż nie?

Postaraj się jeść posiłki w trakcie dnia

Nocą organizm powinien odpoczywać. To czas regeneracji komórek i odbudowy sił. Jedzenie posiłków w nocy to zmuszanie organizmu do dodatkowego wysiłku. Ciężko wówczas kontrolować wszelkie procesy, zwłaszcza, że dobrego odpoczynku nasze ciało nie zawsze doświadcza. Nadwaga to tylko niektóre skutki jedzenia nocą, dlatego też postaraj się zrezygnować z nocnego podjadania, ponieważ może to zaowocować oprócz nadwagi nieprzespaną nocą, a poza tym, rozregulowanym zegarem biologicznym. Pamiętaj również o piciu odpowiedniej ilości płynów, przez co twój organizm się nie odwodni, a na dodatek będzie mógł odprowadzić toksyny bardziej efektywnie z twojego ciała.

Dodaj komentarz