Do czego mogą służyć maszyny przemysłowe?

Budowa maszyn przemysłowych to bardzo szerokie pojęcie. Tak naprawdę używane są w każdym procesie produkcyjnym. Do czego m.in. mogą służyć specjalistyczne maszyny? O tym w poniższym artykule.

Budowa maszyn przemysłowych BMP Pawliczek specjalizuje się w doradztwie technicznym, projektowaniu, budowie i serwisowaniu maszyn technologicznych realizujących technologie bazujące głównie na materiałach sypkich. Jakie przykładowe maszyny może zrealizować firma i do czego te maszyny służą?

 

Leje wibracyjne

Leje wibracyjne (dna wibracyjne) mają zastosowanie przy magazynowaniu w silosach produktów mających tendencje do tworzenia mostów w dolnej stożkowej części silosu. W celu zainstalowania leja wibracyjnego pod silosem istniejącym musimy część stożka wylotowego obciąć i w to miejsce zabudować lej wibracyjny. Lej poprzez swoją wibrację zmienia tarcie spoczynkowe cząstek materiału pomiędzy sobą i pomiędzy stożkami leja na posuwiste (dużo mniejsze). W zdecydowanej większości przypadków wystarcza to na realizację laminarnego wypływu materiału z silosu.

 

Stacje załadunku worków Big Bag

Firma wykonuje je w wielu opcjach i wariantach, tak żeby jak najlepiej dostosować je do wymagań i oczekiwań Klientów. Załadunek i zdejmowanie worków ze stacji realizuje się w dwóch opcjach: wózkiem widłowym, lub zintegrowanym z stacją wciągnikiem elektrycznym.

Dla poprawienia opróżniania worków z trudno wysypujących się materiałów stosowane są wzbudniki wibracyjne, lub pneumatyczne ramiona masujące worek.

Realizowane są także opcje z rozwiązywanym w zamykanej komorze rękawem wylotowym jak również opcje z automatycznie rozcinanym dnem BIG BAG-a. Jako urządzenie odbierająco-dozujące w zależności od potrzeb Klienta stosuje się przenośniki wibracyjne, przenośniki ślimakowe, dozowniki celkowe lub zasuwy płaskie. W zależności od branży, urządzenia te wykonywane są ze stali czarnej lub stali nierdzewnej.

Elektroniczne systemy wagowe

To wagi kontrolne instalowane na przenośnikach taśmowych jak również układy ważąco-dozujące z opcją z przenośnikiem taśmowym lub przenośnikiem ślimakowym korytowym jako organami dozującymi. Istotną grupą wśród elektronicznych systemów wagowych są również proste wagopakowaczki do załadunku opakowań o pojemności od 5 kg wzwyż aż do kilkutonowych worków BIG-BAG (worki zakładane są ręcznie, za pomocą wózków widłowych lub wciągników).

Wagi zbiornikowe ułatwiają w znaczący sposób gospodarkę magazynową materiałów masowych oraz sterowanie procesem produkcyjnym przy materiałach sypkich. Te specjalistyczne elektroniczne systemy wagowe mogą zostać zamontowane na nowych lub istniejących już zbiornikach. Pozwalają one na pomiar ciężaru materiału znajdującego się w zbiorniku za pomocą 3 lub 4 puszek tensometrycznych. Podstawą systemu naważania jest terminal wagowy, który umożliwia sterowanie urządzeniami typu: zasuwy płaskie, klapy, przenośniki ślimakowe itp. Umożliwiają one również automatyczne sporządzanie np. mieszanek poprzez zadawanie odpowiedniej receptury, oraz naważanie porcji. Wagi zbiornikowe wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta. Wagi te mogą być wykonane jako wagi sumacyjne, gdzie zliczany jest materiał dosypywany do zbiornika np. przed mieszalnikiem można naważać szarżę dosypując kolejne materiały do zbiornika wagowego. Te elektroniczne systemy wagowe być również wykonywane jako wagi różnicowe, gdzie dla zwiększenia wydajności procesu możemy jednocześnie z kilku zbiorników wagowych podawać materiał do bufora przed mieszalnikiem.

 

 

Dodaj komentarz