składniki pokarmowe

Dietetyczna karma dla zwierząt

Royal Canin Gastro Intestinal to weterynaryjna karma przeznaczona dla zwierząt z różnego rodzaju problemami gastrycznymi. Choroby związane z układem trawienia uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych, jakie znajdują się w podawanych pokarmach. Karma pozwala ograniczyć dolegliwości takie jak biegunka, wymioty oraz utrata wagi i skutecznie przyswoić cenne składniki oraz witaminy i minerały. Dostępna jest ona dla psów w każdym wieku w formie mokrej oraz suchej karmy.

Kiedy warto podawać Royal Canin Gastro Intestinal?

Karma weterynaryjna przeznaczona jest dla zwierząt cierpiących na różne zaburzenia żołądkowo-jelitowe będące wynikiem choroby lub nietolerancji niektórych składników pokarmowych. Jej podawanie jest zalecane przede wszystkim w przypadku występowania nawracających biegunek, przy przewlekłej chorobie jelit, zaburzeniach trawienia oraz wchłaniania, a także w okresie rekonwalescencji po zabiegach. Dostarcza ona bowiem niezbędnych składników odżywczych oraz potrzebną dawkę energii w małej objętościowo porcji posiłku. Karma Royal Canin Gastro Intestinal jest więc idealnym rozwiązaniem także w przypadku zwierząt, które jedzą bardzo mało.

Jakie składniki zawiera Royal Canin Gastro Intestinal?

Jednym z głównych składników karmy Royal Canin Gastro Intestinal jest lekkostrawny ryż. Jest on świetnym źródłem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania węglowodanów, a jednocześnie posiada niski indeks glikemiczny. Nie powoduje także alergii i jest świetnie tolerowany przez nawet najbardziej wrażliwy układ pokarmowy. Kolejnym ważnym składnikiem jest suszone białko drobiowe, które dobrze się trawi i nie zmniejsza procesy fermentacji jelitowej. Pozyskuje się je nie tylko z surowego mięsa, ale także z podrobów, które również są cennym źródłem białka oraz innych substancji odżywczych. W składzie karmy znajdują się również tłuszcze zwierzęce, które są niezbędne do wytworzenia energii, a dodatkowo są dobrze przyswajalne przez organizm. Bardzo ważnym składnikiem są także fermentujące włóka FOS sprzyjające zachowaniu prawidłowej równowagi flory bakteryjnej w jelitach. Z kolei mannanooligosacharydy MOS stymulują procesy obronne, jakie zachodzą w układzie pokarmowym. W karmie Royal Canin Gastro Intestinal znaleźć można również kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA). Są to długołańcuchowe kwasy tłuszczowe Omega-3, które świetnie zmniejszają stany zapalne w jelitach oraz wspomagają prawidłowe działanie całego ukłądu oraz proces trawienia.

Dodaj komentarz