szkodliwy hałas

Jak dbać o słuch? 3 porady

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów u człowieka. Niewiele jednak osób, szczególnie w młodym wieku, przywiązuje wagę do tego, aby o niego właściwie zadbać. Oto 3 proste rady jak lepiej o niego zadbać.

1. Unikaj źródeł hałasu

Jedną z najprostszych i dość oczywistych rad w tym względzie jest po prostu unikanie miejsc w których generowany jest duży hałas. Nasze życie nie jest niestety idealne i dość często nie możemy sobie pozwolić na ten komfort. Szczególnie jeśli praca wymaga od nas przebywania w miejscach gdzie nie ma możliwości, aby uniknąć nieprzyjemnych doznań dla naszego zmysłu słuchu. W miarę możliwości warto robić sobie przerwy. Warto także pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach, które w mniejszym lub większym stopniu pozwolą wygłuszyć szkodliwy hałas. Mogą to być zwykłe zatyczki do uszu lub specjalne stopery do zastosowań profesjonalnych.

Koncerty z głośną muzyką to czas w którym fani zespołów są bardziej skupieni na zabawie i muzyce niż na bezpiecznym korzystaniu z takiej imprezy. Ogromnym błędem jest zwłaszcza przebywanie bezpośrednio obok głośników przez dłuższy czas. Zdrowy rozsądek mówi, aby trzymać się w bezpiecznej odległości od mocnych dźwięków, więc w tym przypadku warto po prostu zachować pewien dystans. Nie stracimy nic na jakości koncertu.

Zobacz także: https://internews.com.pl/nowoczesny-aparat-sluchowy-czym-sie-kierowac-przy-jego-wyborze/

2. Zadbaj o ciepło swoich uszy

Może się wydawać, że słuch nie ma wiele wspólnego z noszeniem czapki w trakcie chłodnych, zimowych dni. Nic bardziej mylnego. W trakcie silnego, zimnego wiatru może dojść do rozwinięcia się stanu zapalnego w uszach. Przewiane ucho to wcale nie kwestia, którą można zbagatelizować. Oprócz doznań bólowych może bardzo szybko dojść do infekcji, która w skrajnych przypadkach może wymagań terapii antybiotykowej. Aby uniknąć poważnych schorzeń należy dbać o to, aby w razie nietypowego bólu i postępującej infekcji zgłosić się do lekarza laryngologa, który będzie w stanie wdrożyć odpowiednie leczenie. W przypadku problemów ze słuchem warto rozważyć nowoczesne aparaty słuchowe.

3. Dbaj o higienę swoich uszy

Po kąpieli należy zawsze pamiętać, aby osuszać je za pomocą odpowiednio miękkiego ręcznika. Dotyczy to także sytuacji w których korzystamy z publicznych basenów. W takich miejscach jeśli zanurzamy się w wodzie głową to warto stosować specjalne wkładki dla pływaków. Można też stosować bezpieczne patyczki douszne, które pozwalają skutecznie pozbyć się nadmiaru wody z małżowiny.

Jeśli poszukujesz profesjonalnych rozwiązań w dbaniu o słuch to sprawdź na przykład stronę internetową https://akademiaslyszenia.pl/.

Dodaj komentarz