Zamarznięty zamek w drzwiach

Co zrobić, gdy zamarznie nam zamek w aucie?

Wydawać by się mogło, że problem z zamarznięciem zamka jest obecnie bardzo rzadko spotykany. Mowa nie tylko o tym, że zimy stają się coraz cieplejsze, ale także o rozwiązaniach zastosowanych w samochodach, które mają temu zapobiegać. Nie oznacza to jednak, że taki kłopot nie istnieje. W dużej mierze ze względu na to, że podróżujemy także starszymi modelami aut, ale także z uwagi na fakt, iż nie zawsze rozwiązania, jakie mają nie dopuścić do powstania danej sytuacji sprawdzają się w 100 procentach.

Zamarznięty zamek – co robić?

Najlepszym sprzymierzeńcem na drodze do samodzielnego odmrożenia zamka w samochodzie jest po prostu odmrażacz. Sprzedawany jest też w małych buteleczkach, więc warto mieć go zawsze pod ręką. Życie jednak pisze zazwyczaj scenariusze pt. zostawiam odmrażacz w środku auta i tu pojawia się problem. Starzy kierowcy powiedzą, że zawsze zostaje możliwość zastosowania zapalniczki i tym samym podgrzania zamka. Jest to jednak bardzo złe rozwiązanie z uwagi na fakt, iż może ono doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika.

Dawniej do odmrożenia zamka stosowano także płyn hamulcowy maczając w nim kluczyk. Okazuje się, że to rozwiązanie także nie należy wpisać na listę skutecznych. Dlaczego? Otóż dlatego, że płyn zazwyczaj jest po prostu żrący, co może doprowadzić do zniszczenia lakieru, którym zostały pokryte drzwi samochodu. Można za to postawić na płyn chłodzenia, o ile mamy go pod ręką. Zazwyczaj jednak jego miejsce jest w bagażniku.

Jak otworzyć pojazd, kiedy zamek zamarznie?

W otworzeniu zamka może być przydatna gorąca woda, jednak absolutnie nie można jej stosować bezpośrednio na niego. Po pierwsze – przedostanie się do wnętrza auta, a po drugie – jeśli dojdzie do takiej sytuacji ponownie, możemy się spodziewać podwójnych problemów. Tutaj należy zastosować termofor, albo szczelną torebkę, następnie przyłożyć do zamka i poczekać. Trzeba pamiętać o tym, że absolutnie zabronione jest szarpanie drzwiami, jeśli chcemy uniknąć uszkodzenia gumy. Koszt wymiany uszczelek jest dość obciążający domowy budżet.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na odmrożenie zamka w samochodzie jest skorzystanie z usług profesjonalnego ślusarza – https://www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl/. W tym wypadku warto znaleźć kontakt do doświadczonego pogotowia zamkowego, którego pracownicy są w stanie nam pomóc nam bez względu na porę dnia i nocy, uwzględniając również weekendy oraz dni świąteczne. Takie działanie będzie także bardzo dobre z uwagi na fakt, że czasem dochodzi do tego naprawa zamka, więc tutaj warto mieć na uwadze możliwość wystąpienia takiego problemu.

Dodaj komentarz