Wakacje last minute w egipcie

Egipt na wakacje – najlepsze kurorty pod kątem nurkowania

Egipt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków obieranych przez polskich i zagranicznych turystów. Kraj położony na północno-wschodnim krańcu Afryki jest niezwykle przyjazny dla odwiedzających nie tylko z uwagi na wysokie temperatury utrzymujące się niemal przez cały rok, ale również ze względu na zapierające dech w piersiach okoliczności przyrody.

Rafy koralowe rozpościerające się u egipskich wybrzeży Morza Czerwonego należą do jednym z najpiękniejszych na świecie, dlatego planując aktywny urlop w Egipcie warto zarezerwować sobie bazę noclegową w kurorcie, który w największym stopniu sprzyja nurkowaniu i snorkelingu W zestawieniu znalazły się trzy kurorty, gdzie zawsze można liczyć na niesamowite podwodne przygody.

Wakacje w Egipcie – Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh co roku przyciąga miliony turystów z całego świata, w dużej mierze ze względu na dość luksusowy, a zarazem klimatyczny charakter miasta. Idealny balans między nowoczesną infrastrukturą a tradycyjnymi formami architektonicznymi pozwala doznać niesamowitych przeżyć. W Sharm el Sheikh można do woli oddawać się życiu nocnemu i kulturalnemu, ale przede wszystkim spróbować swoich sił w nurkowaniu. Do dyspozycji turystów decydujących się na last minute do Egiptu, a dokładniej w okolice Sharm el Sheikh, pozostaje ponad 30 miejsc nurkowych, gdzie można podziwiać płytkie rafy koralowe, ale równie dobrze można zanurzyć się w podwodny świat pełen wraków i ciekawych form skalnych. Nurkując w tym kurorcie istnieje duża szansa na spotkanie z żółwiami czy rekinami.

Wczasy w Egipcie – Hurghada

Kolejny egipski kurort, który tętni życiem niemal przez 24 godziny na dobę, niezależnie od pory roku. W Hurghadzie nie sposób się nudzić – ilość atrakcji dostępnych dla odwiedzających potrafi przyprawić o zawrót głowy, podobnie zresztą jak zawrotna liczba miejsc nurkowych. Egipski kurort słynie z dobrze zorganizowanych centrów nurkowych, dzięki którym każdy turysta, niezależnie od poziomu umiejętności, może podziwiać jedne z najpiękniejszych ogrodów koralowych na świecie. Co prawda niektóre z raf koralowych zostały objęte ochroną i są niedostępne dla nurkujących, jednak wszystko wynagradza możliwość obserwowania delfinów w ich naturalnych środowisku.

Last minute w Egipcie – Marsa Alam

Podwodne życie Morza Czerwonego można podziwiać również z perspektywy wybrzeża Marsa Alam – egipskiego kurortu oddalonego o ok. 250 km na południe od Hurghady, który powoli nabiera odpowiednich kształtów. Choć nie jest jeszcze tak rozwinięty pod względem logistycznym czy infrastrukturalnym jak Sharm el Sheikh czy Hurghada, jednak wciąż jest to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacji last minute. Nurkowanie w Marsa Alam pozwala napawać się widokiem najpiękniejszych raf koralowych w Egipcie, zwłaszcza Elphinstone, znanej na całym świecie z różnorodności flory i fauny, której eksploracji podejmują się doświadczeni pasjonaci nurkowania. Dla mniej doświadczonych śmiałków organizowane są wyprawy w nieco mniej wymagające rejony Morza Czerwonego, dzięki czemu każdy ma szansę na obcowanie z pięknem koralowców.

Dodaj komentarz