wysylanie paczek

Co grozi za wysłanie w paczce do Anglii niedozwolonych produktów?

Małe, duże, z cenną zawartością lub z drobiazgami – właśnie takie paczki do Anglii są wysyłane z Polski zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy. Przesyłka taka może mieć naprawdę pokaźne rozmiar, a ponadto istnieje możliwość, aby umieścić w niej najrozmaitsze towary.  Jednak funkcjonują pewne ograniczenia – wysyłanie niektórych produktów i przedmiotów jest zabronione. Dowiedz się, czym może skończyć się nieprzestrzeganie ustalonych zasad!

Paczki do Anglii – o tym musisz wiedzieć!

Odległość dzieląca Polskę i Wyspy Brytyjskie nie jest obecnie problemem. Listy oraz różnego rodzaju przesyłki docierają do Wielkiej Brytanii bardzo szybko, co jest zasługą firm kurierskich.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii, to uspokajamy – istnieje sposób na to, aby wybrać przystępną cenowo ofertę. Wystarczy w tym celu skorzystać z serwisu Euro-Paka, dzięki któremu można przekonać się, że tanie paczki do Anglii to nie mit – https://www.euro-paka.pl/. Każda firma kurierska chce być konkurencyjna w stosunku do innych, dlatego cennik tego typu usług jest tak atrakcyjny. Ponadto szybka paczka do Anglii może dotrzeć do adresata w zaledwie kilka dni!

Aby dowiedzieć się, ile zapłacisz za jej wysłanie, wpisz dane na temat przesyłki. Podaj jej wielkość – długość, szerokość, wysokość oraz ciężar. Sprawdź, czy dany przewoźnik zapewnia udogodnienia, których oczekujesz, czyli możliwość monitorowania online paczki w drodze do adresata oraz usługę „door to door”. Zwróć także uwagę na to, czy wysyłane towary będą objęte ubezpieczeniem.

Czy paczki wysyłane do Anglii mogą mieć dowolną zawartość?

Firmy kurierskie realizują nawet najbardziej nietypowe usługi. Dzięki stosowanym przez nie rozwiązaniom logistycznym możesz wysłać do UK nawet meble, sprzęt AGD, RTV i opony. W każdym transporcie do tego kraju znajdują się różnorodne towary – drobne upominki dla najbliższych, dokumenty czy ubrania. Mimo tego przed nadaniem przesyłki warto dowiedzieć się, co nie może się w niej znaleźć.

Pamiętaj, aby do paczki do Anglii pod żadnym pozorem nie wkładać:

  • dzieł sztuki, antyków, papierów wartościowych,

  • lekarstw, które są wydawane na receptę – możesz jednak wysyłać witaminy czy suplementy diety,

  • zwierząt oraz żywych roślin,

  • wszelkiego rodzaju wyrobów tytoniowych (w tym papierosów) oraz alkoholu, narkotyków i środków odurzających,

  • towarów stanowiących zagrożenie dla całego transportu, czyli substancji żrących, cuchnących, radioaktywnych, a także materiałów łatwopalnych i wybuchowych.

Wysyłka paczki do Anglii wymaga także zastosowania się do zmian związanych z Brexitem. Do listy produktów „zakazanych”, jeżeli chodzi o paczki przesyłane do tego kraju, dołączyły również produkty pochodzenia odzwierzęcego – mięso oraz nabiał.

Nie lekceważ przepisów i bez obaw nadawaj tanie paczki do Anglii!

Zasady narzucone przez przewoźników i wynikające z przepisów prawa są nieubłagane. Musisz się do nich stosować, gdyż w przeciwnym razie poniesiesz przykre konsekwencje.

Paczki do Anglii przechodzą kontrolę co do znajdującej się w nich zawartości, ale także sam musisz zadeklarować, co umieściłeś w wysyłce. Jeśli zdarzyłoby się, że do przesyłanego pakunku włożyłeś niedozwoloną substancję czy towar, który następnie zniszczyłby transport, zostałbyś obciążony finansowo.

W najlepszym razie taka nieregulaminowa paczka wróci pod adres nadawcy, który poniesie koszt zwrotnej wysyłki. Dlatego też ryzyko takie się nie opłaca – pakunek i tak nie dotrze do adresata, a ten, kto go wysłał, wyda dodatkowe pieniądze. W przypadku wątpliwości co do tego, czy dany towar można wysłać do Anglii, warto skontaktować się z samą firmą kurierską.

Dodaj komentarz