nowe opony

Kupujemy nowe opony zimowe – co świadczy o ich jakości?

Zastanawiasz się, jakie opony zimowe najlepiej wybrać do swojego samochodu i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Istnieje kilka kluczowych parametrów, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli stoisz przed wyborem ogumienia na sezon zimowy koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jak wybrać komplet najwyższe jakości, który będzie gwarantować doskonałe parametry o osiągi nawet w trudnych warunkach na drodze.

Czytaj etykietę opony

Szukając opon zimowych warto zwrócić uwagę na indeksy i etykietę. Na bocznej stronie ogumienia powinna znaleźć się informacja na temat tego, w którym roku wyprodukowana została dana opony, jaką ma szerokość i profil. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to do jakiego rodzaju felgi przeznaczone jest ogumienie. Liczy się to, by opony zimowe były przystosowane do pory roku i warunków jakie o tej porze mogą panować na drodze. Bieżnik powinien dobrze wgryzać się w śnieg, by zapewniać przyczepność nie tylko na gładkim asfalcie, ale również podczas opadów śniegu lub w czasie roztopów. Nie można zapomnieć o indeksie prędkości i nośności, które mają wpływ na to z jaką prędkością i obciążeniem może poruszać się samochód na wybranym ogumieniu.

Klasa opony wpływa na jej jakość

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest klasa opony. Należy dopasować ją do rodzaju samochodu i jego przeznaczenia. Liczy się to, by klasa ogumienia dobrana była do osiągów pojazdu zgodnie z zaleceniami producenta. Do samochodów sportowych, które przeznaczone są na dłuższe trasy i do szybkiej jazdy doskonale sprawdzą się opony premium. Oferuje je sklep internetowy z oponami https://noweopony.pl/opony/zimowe/225/45/r17. Szukając opon do pojazdu, który porusza się głównie po drogach miejskich i służy do spokojnej i przewidywalnej jazdy polecana jest klasa budżetowa. Osoby, które szukają czegoś pomiędzy powinny zdecydować się na opony klasy średniej, które pasować będą do pojazdu, który na co dzień porusza się po mieście, a kilka razy w miesiącu wyrusza w dłuższą trasę.

Wybieraj producenta, którego znasz

Jeśli szukasz opon zimowych wysokiej jakości, które spełnią Twoje oczekiwania koniecznie decyduj się na model pochodzący od producenta, do którego masz zaufanie. Istnieje kilka marek produkujących opony, które cieszą się dużą popularnością i wzbudzają zaufanie klientów nie tylko w kraju, ale na całym świecie.

Zwracając uwagę na dane parametry i aspekty możesz mieć pewność, że wybierzesz opony na sezon zimowy, które nie zawiodą Cię jako kierowcy.

Dodaj komentarz