Wybieramy najlepszy nawóz do roślin zielonych

W naszych domach często uprawiamy w doniczkach rośliny zielone. By jednak wyglądały one dobrze, miały mocno zielone, lśniące i jędrne liście – konieczne jest zapewnienie im niezbędnych składników odżywczych. Jeśli jesteście ciekawi jaki nawóz do roślin zielonych wybrać, by Waszym kwiatom niczego nie brakowało, koniecznie zostańcie z nami do końca tego artykułu. Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Naturalne nawozy do roślin zielonych

Organiczne, czy inaczej mówiąc naturalne, nawozy dedykowane kwiatom doniczkowym, niestety działają wolno. Jeśli zatem macie w domu umierające rośliny, które chcecie odratować, nie będą one najlepszym wyborem. Jeśli jednak poszukujecie nawozu będącego wsparciem i ‘kopniakiem’ do jeszcze lepszego wzrostu rośliny w fazie rozkwitu – sprawdzą się wówczas świetnie. Co może posłużyć jako taki naturalny, domowy nawóz do roślin zielonych? Świetnie sprawdzi się w tej roli woda z gotowania warzyw, odstana herbata, której nie wypiliście, papka z drożdży, a także fusy po kawie, które zmieniają poniekąd strukturę podłoża i zwiększają jego pojemność wodną, a dodatkowo mają w sobie wiele cennych dla roślin składników odżywczych.

 

Rodzaje nawozów do roślin zielonych dostępnych w sklepach

W sklepach ogrodniczych i hurtowniach chemicznych znajdziecie nawozy do kwiatów zielonych, które przyjmują różne formy. Mogą one mieć postać płynu, żelu, granulek, pałeczek. Wybór konkretnej formy zależy od potrzeb Waszej rośliny. W wielu przypadkach najlepszą opcją będzie płyn bądź żel, które są rozprowadzane po całej doniczce. W przypadku niektórych gatunków roślin, jak chociażby sukulenty czy storczyki, lepszym wyborem będą natomiast pałeczki nawozowe bądź nawozy z aplikatorem, które zapewniają roślinom stopniowe nawożenie.

Płynny nawóz do roślin zielonych

To jedna z najbardziej popularnych form nawozów do roślin. Producenci oferują zdecydowanie najwięcej płynów do kwiatów zielonych. Są one wygodne w aplikacji, a ich działanie jest ekspresowe. Naszym faworytem, jeśli chodzi o ten rodzaj produktów jest produkt marki Florovit – nawóz do roślin zielonych. Jest to koncentrat, który możecie wykorzystać do nawożenia:

  • dracen,
  • filodendronów,
  • fikusów,
  • szefler,
  • innych, domowych kwiatów doniczkowych.

Regularne stosowanie tego produktu sprawi, że Wasze rośliny będą pięknie rosły, a ich liście będą mocno zielone. Co ciekawe, już 10 ml koncentratu wystarczy do przygotowania mocno odżywczego nawozu. Wystarczy, że rozpuścicie je w litrze chłodnej, odstanej wody i od razu podlejecie rośliny. Jesteśmy pewni, że odwdzięczą Wam się one fenomenalnym wyglądem!

 

 

Dodaj komentarz