jedzenie kota

Wszystko co powinieneś wiedzieć o żywieniu swojego kota

Chociaż wiele osób bierze do domu kota, ponieważ zobaczył gdzieś słodkie i malutkie kociątko, to należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to czujące istoty, którymi zobowiązani jesteśmy się opiekować przez całe ich życie. A koty żyją długo, zwykle powyżej 15 lat, a w niektórych przypadkach może to być nawet 20 lat. Jeżeli chcemy zachować naszego pupila w dobrym zdrowiu, to powinniśmy pamiętać nie tylko o tym, żeby regularnie bywać z nim u weterynarza i poświęcać czas na zabawę z nim, ale także prawidłowo karmić. Dobre karmy dla zwierząt wpływają znacząco na zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół i dlatego powinniśmy być świadomi tego, co im kupujemy.

Koty mało piją

Dlatego odpowiednia dla nich karma dla zwierząt powinna być przede wszystkim mokra. Suche chrupki, przede wszystkim zbożowe, nie tylko nie posiadają odpowiednich wartości odżywczych, ale także negatywnie wypływają na poziom nawodnienia kociaka, a to może w prosty sposób doprowadzić do groźnych schorzeń nerek. Pochodzenie kotów z terenów półpustynnych sprawia, że trzeba je nieustannie nawadniać. Dlatego poza wyjazdami, kiedy musimy zostawić kotu jedzenie na zapas, lepiej jest użyć mokrego pokarmu i zaopatrzyć się dodatkowo w specjalną fontannę, ponieważ wolą one pić wodę płynącą niż stojącą w miseczce.

Jeżeli musimy zostawić kota na cały dzień albo wyjeżdżamy często na weekendy, a nie mamy kogoś, kto mógłby kilka razy dziennie zajrzeć do naszych zwierzaków, to warto zwrócić uwagę na to, żeby karmy dla zwierząt posiadały w swoim składzie minimum 70% mięsa. W takim przypadku fontanna to absolutny must-have dla odpowiedzialnego właściciela. Jej koszt to raptem kilkadziesiąt złotych, a filtry wymienia się tylko raz w miesiącu.

Wybór mokrego pożywienia

Karma dla zwierząt mokra jest dostępna w wielu różnych wariantach. Najważniejsze, żeby ta dla kotów nie posiadała w swoim składzie zbóż, których zwierzęta te nie są w stanie trawić. Są one ścisłymi drapieżnikami i porcja pszenicy nie jest im do niczego potrzebna. Może jedynie szkodzić i powodować nadwagę. Należy też uważać na produkty pochodzenia zwierzęcego, które nie mają nic wspólnego z prawdziwym mięsem. Mięso będzie wymienione w składzie inaczej, zazwyczaj z wyszczególnieniem dokładnego składu procentowego i udziału różnych jego rodzajów.

Dobre karmy dla zwierząt – https://lugers.pl/ są zazwyczaj dostępne w puszkach, chociaż w ostatnich latach na półkach pojawiły się również pełno mięsne saszetki. Najlepsze co można zrobić dla swojego przyjaciela, to czytać składy na etykietach i poświęcić chociaż odrobinę czasu na nauczenie się tego, jakie składniki powinna zawierać kocia dieta. Można to z łatwością sprawdzić na forach internetowych dla kociarzy.

Dodaj komentarz