uslugi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe na wsi i w mniejszych miejscowościach

Śmierć jest czymś nieuniknionym. Wszyscy prędzej czy później doświadczymy straty bliskiej osoby lub członka rodziny. Pomimo świadomości nie każdy potrafi się na to przygotować, że osoba, z którą jesteśmy niemal przez całe życie, z dnia na dzień nas opuści. Sposobów na przeżycie żałoby jest wiele, między innymi: wyparcie, zaakceptowanie sytuacji czy zupełny jej brak. Dlatego z pomocą wszystkim osobom pogrążonym w żałobie przychodzą zakłady pogrzebowe. Można by pomyśleć, że wykwalifikowani pracownicy, którzy organizują najwyższej jakości pochówki, oferują usługi jedynie w duży aglomeracjach. Jednakże w tym przypadku jest całkowicie odwrotnie. Dzięki Zakładowi Pogrzebowemu Gloria, takie miejscowości jak Chocianów, Rokitki oraz Gromadka w województwie dolnośląskim mogą przestać martwić się o wszystkie formalności związane z pogrzebem.

Całodobowa pomoc

Dnia, godziny ani miejsca śmierci nie można przewidzieć. Odejście bliskiej osoby w domu rodzinnym zwłaszcza w godzinach nocnych oprócz bólu przysparza również problemów logistycznych. Ciało zmarłego od razu powinno zostać odpowiednio zabezpieczone i przechowywane w chłodni. Dlatego kadra zakładu pogrzebowe Gloria jest do dyspozycji przez całą dobę siedem dni w tygodniu, bez względu na święta. Jeżeli mieszkańcy miejscowości Chocianów, Rokitki oraz Gromadki doświadczą straty kogoś bliskiej, wystarczy, że zadzwonią pod całodobowy numer, a pomoc zjawi się jak najszybciej. Czas dotarcia do wyznaczonego miejsca określony jest jedynie odległością od zakładu pogrzebowego.

Pogrzeby tradycyjne

Tradycja w naszym kraju jest mocno zakorzeniona. Firma świadoma tego faktu nieprzerwanie od początku swojej działalności organizuje tradycyjne pochówki z trumną. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że ceremonia planowana jest z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów. Szeroki wybór trumien wykonanych z najwyższej jakości drewna sosnowego lub dębowego umożliwia godnie pożegnać zmarłą osobę w sposób świecki bądź wyznaniowy.

Pogrzeby z kremacją

Oprócz tradycji zakład pogrzebowy również nieustannie się rozwija. Dowodem na to są pogrzeby z kremacją. Rodzina po stracie nie musi martwić się żadnymi formalnościami związanymi z transportem czy spopieleniem zwłok. Od początku do końca skremowanie prowadzone jest z poszanowaniem godności zmarłego oraz jego bliskich. W razie wątpliwości dotyczących czy pochówek z kremacją jest uznawany przez kościół. Uspokajamy, oznajmiając, że od lat 60 XX wieku Kościół Katolicki w pełni akceptuje tego typu ceremonię.

Prace cmentarne

Śmierć, pogrzeb i co dalej? Miejsce upamiętniające złożenie ciała lub prochów zmarłego musi posiadać godną reprezentację. Dlatego Gloria oprócz zorganizowania kompleksowej ceremonii dysponuje zapleczem umożliwiającym przeprowadzenie budowy grobowców.

Jak widać mieszkańcy Chocianowa, Rokitki oraz Gromadki nie muszą martwić się o godne pożegnanie zmarłego. Zakład pogrzebowy Gloria dokłada wszelki starań, żeby w jak największym stopniu odciążyć ze wszelkich formalności.

Dodaj komentarz