Rękodzieło pomysłem na biznes

Żyjemy w czasach, w których nasz polski rynek jest zalewany przez falę chińskich produktów. Jest prawie niemożliwe znaleźć sklep, w którym one nie występują. Co gorsza, ta fala nie ma zamiaru się zatrzymać. Jakość produktu odchodzi w zapomnienie, podróbki wątpliwej jakości są dostępne prawie od ręki. Polskie społeczeństwo kupuje, bo wybór nie jest zbyt wielki.

Pojawia się jednak coraz więcej miejsc, w których docenia się wartość towaru, szanuje się wyrób ludzkich rąk. Rękodzieło powoli, małymi krokami powraca do łask. Zaczyna się liczyć metka z napisem „hand made”, a taka z „made in China” zaczyna tracić zaufanie konsumentów.

Coraz więcej osób stawia już na jakość, a nie na ilość. Coraz więcej z nich chce kupić produkt, który będzie użytkował przez lata, a nie tylko przez jeden sezon, często niepełny. Wygoda, komfort, dobra jakość i dobra cena mogą iść w parze. Świadczy o tym polskie rękodzieło oraz firmy, które znalazły w nim dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Polska marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna również za granicą.

Niejednokrotnie w telewizji było słychać już o światowych gwiazdach, które popierają takie inicjatywy i kupowały już takie produkty, nawet od polskich projektantów. Biżuteria, odzież, obrazy, porcelana, drewniane wyroby, ręcznie dziergane lub szyte maskotki, kocyki i ubrania wykonane na szydełku.

Pomysłów jest nieskończona ilość. Każdy może znaleźć coś dla siebie i wykreować na tej podstawie własny świat rękodzieła, który będzie przynosił zysk. Im większa inwencja twórcza, tym większa indywidualność i wyróżnienie wśród tłumu oraz rozpoznawalność.

Jeśli nie chcesz, by Twoje marzenia stały się jedynie mrzonką, warto zacząć działać. Jeśli masz talent w pewnej dziedzinie, masz artystyczną duszę, Twoje hobby może stać się Twoim własnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu masz szansę na pracę, która będzie przynosić Ci zysk oraz wiele radości i satysfakcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odmienić swoje życie. W końcu ma się tylko jedno.

Dodaj komentarz