futbol

Podstawowy sprzęt do futbolu amerykańskiego

Ileż to razy podczas oglądania młodzieżowych seriali, każdy marzył o zagraniu prawdziwego meczu futbolu amerykańskiego. Chociaż mogłoby się wydawać, że ten sport grupowy nie jest skomplikowany i wystarczy stanąć na boisku i grać, futbol amerykański wymaga dodatkowego sprzętu.

Futbol amerykański w praktyce

W Stanach Zjednoczonych futbol amerykański jest praktycznie sportem narodowym i cieszy się dużo większą popularnością niż chociażby koszykówka czy baseball. Amerykańskie dzieci rozpoczynają swoją przygodę z futbolem amerykańskim już na etapie szkoły podstawowej i już wtedy rozgrywki grupowe są niezwykle popularne. W Polsce ten sport nie jest jeszcze tak popularny, jednak część pasjonatów, zwłaszcza młodych ludzi, którzy interesują się kulturą amerykańską, z przyjemnością zaczęła uprawiać ten rodzaj sportu.

I chociaż futbol amerykański to wizytówka USA, początku tego sportu można upatrywać na ziemiach XIX Europy. To właśnie tu zaczęto grać w grę „rugby football”, gdzie z biegiem czasu zaniknęła druga część nazwy. Z kolei Amerykanie przejęli większą część obowiązujących zasad, jednocześnie dodając nieco od siebie, skutkiem czego stworzyli praktycznie całkowicie nową grę.

Zasady futbolu amerykańskiego ne są zbyt skomplikowane, a sama gra odbywa się na specjalnie przygotowanym do tego boisku. W grze chodzi przede wszystkim o zdobycie 10 yardów w 4 próbach. Obie drużyny zdobywają je w różnorodny sposób, między innymi przez touchdown, czyli przyłożenie. Na krańcowych bokach boiska znajdują się pola przyłożeń. W momencie, gdy piłka, która znajduje się w dłoni zawodnika znajdzie się w obrębie pola zdobywa, zdobywa dla swojej drużyny aż 6 punktów.

Akcesoria do futbolu amerykańskiego

Oczywistym jest fakt, że połka do futbolu amerykańskiego stanowi najważniejszy sprzęt w tej grze. Jednak warto pamiętać, że zarówno w czasie towarzyskiego, jak i nieco bardziej profesjonalnego meczu należy zaopatrzyć się w dobrą rękawicę do futbolu amerykańskiego.

Jednym z najbardziej podstawowych akcesoriów, które okazują się wręcz niezbędne w czasie gry, są profesjonalne rękawiczki do futbolu amerykańskiego, które znacząco wpływają na przebieg gry. Najlepiej aby były wykonane z oddychającego i antypoślizgowego materiału. Dobrej jakości rękawice są lekkie, wytrzymałe i niezwykle przyczepne, co wpływa nie tylko na komfort gry, ale i większą jej efektywność. Wszystkie niezbędne akcesoria można znaleźć w sklepie Decathlon, który specjalizuje się w sportowym wyposażeniu.

Dobry grip w rękawicach do futbolu amerykańskiego stanowi kluczową kwestię, aby piłka trzymała się dobrze w dłoni. Warto również mieć na uwadze, że bez dobrze wybranych rękawic, prawidłowy odbiór piłki jest praktycznie niemożliwy. Tym samym rękawica stanowi integralną część podstawowego wyposażenia każdego gracza.

Gra zespołowa może dostarczyć ne tylko dobrej rozrywki, ale też stanowi rozwiązanie, dzięki któremu możesz spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi. Amerykański sport może jest nieco nowy i tajemniczy, jednak z każdym rokiem jest coraz pozytywniej postrzegany w Polsce. Każdy sport to zdrowie, dlatego jeśli interesujesz się kulturą amerykańską, być może futbol amerykański jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dodaj komentarz