Pismo święte

Pismo Święte w wersji kieszonkowej – niezbędnik każdego wierzącego

Najbardziej znaną księgą na całym świecie jest Pismo Święte, które przetłumaczono na ponad 1200 języków. Stanowi świętą księgę dla chrześcijan i innych wyznań, a jego treść można rozważać dwojako – w sensie moralnym i kulturalnym. Podczas zapoznawania się z umieszczonym tam tekstem poznaje się nie tylko dzieje świętych, proroków, ale również obyczaje panujące w dawnych czasach. Wielu ludzi czyta Pismo Święte w tajemnicy, w obawie przed szyderstwami ze strony znajomych i rodziny. Dlatego zamiast tradycyjnego wydania, można zakupić Pismo Święte kieszonkowe – w znacznie mniejszym formacie.

Kieszonkowa wersja Pisma Świętego

Główną zaletą posiadania kieszonkowej wersji Pisma Świętego Nowego Testamentu jest możliwość zabrania publikacji w każdą podróż. Bez najmniejszego problemu zmieści się w nawet podręcznym bagażu. Mniejszy format zawiera pełen tekst Pisma Świętego, a dodatkowo zawarto w nim wszystkie wykazy i pojęcia biblijne. Ogólnie rzecz biorąc czytanie Pisma Świętego ma sens wówczas, gdy robi się to codziennie, a podczas tej czynności pojawia się wiele przemyśleń na konkretny temat. W Piśmie Świętym na każdej stronie obecny jest Bóg, a losy Jego Syna są dowodem na wielką miłość, jaką obdarzył wszystkich ludzi. Pismo Święte kieszonkowe może towarzyszyć nam każdego dnia, w domu, w pracy, w szkole, na uczelni, czy na urlopie. Nie ma przy tym znaczenia wiek i płeć – wystarczą dobre chęci i wytrwałość w studiowaniu Słowa Bożego, a z czasem wiele spraw się wyjaśni. Na niektóre aspekty codziennego życia spojrzy się zupełnie inaczej, często osiąga się dojrzałość duchową.

Pismo Święte

Powody, dla których warto czytać Pismo Święte

Niezależnie od tego, czy sięgamy po Pismo Święte kieszonkowe, czy jego tradycyjną odsłonę, istnieją powody, dla których warto zapoznawać się z jego treścią. Zgodnie z powyższym jest to ponadczasowa księga, uznawana przez ludzi na całym świecie, gdyż ogólny przekaz jest cały czas aktualny. Najważniejsze wartości nie powinny się zmieniać, tak samo jak idee, które zawiera Pismo Święte. Fenomen Pisma Świętego polega również na tym, że sam tekst nie zawsze jest oczywisty, gdyż ukryte są w nim liczne alegorie, symbolika oraz frazeologizmy. Na podstawie wydarzeń przedstawianych w Piśmie Świętym powstało wiele znanych dzieł sztuki, dlatego słowo pisane stało się inspiracją dla artystów w wielu dziedzinach. Kolejnym powodem jest oczywiście zestawienie w jednym miejscu wszystkich wyznaczników moralności, co w dzisiejszych czasach ma szczególne znaczenie. Niemal każde społeczeństwo ma swoje zasady, które są pewnego rodzaju podstawą utrzymywania właściwych relacji międzyludzkich. Dla osób bardzo religijnych Pismo Święte jest bardzo ważną księgą, ponieważ jej czytanie prowadzi do poznania Boga, a tylko wówczas możliwe jest uświęcenie. Ono z kolei jest warunkiem do uzyskania zbawienia, które jest podstawą wiary katolickiej. Pismo Święte kieszonkowe można nosić przy sobie w każdych warunkach, z pewnością doprowadzi do pomnożenia wiary i różnych perspektyw najważniejszych wartości.

Dodaj komentarz