sport top

Największe stadiony w Polsce

Najbardziej rozpoznawalną dyscypliną sportu na świecie jest piłka nożna. To właśnie ogromna popularność tej gry zespołowej sprawia, że nie szczędzi się środków na budowę i remont stadionów umożliwiających podziwianie tej dyscypliny sportu. Polska również może się poszczycić wspaniałymi obiektami, które nie odstają od tych europejskich.

Najlepsze stadiony w kraju

Stadion PGE Narodowy w Warszawie

Stanowiący chlubę stolicy i kraju stadion powstał w miejsce Stadionu Dziesięciolecia i został oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012 r. Ten wielofunkcyjny, jeden z najnowocześniejszych w Europie obiekt jest miejscem, gdzie organizowane są nie tylko wydarzenia sportowe, ale również imprezy kulturalne czy muzyczne. Był miejscem takich wydarzeń jak piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku czy otwarcie zwycięskich dla Polski Mistrzostw Świata w siatkówce w 2014 roku. Stadion dysponuje miejscami siedzącymi w liczbie 58500, posiada zamykany dach, który jest częściowo przezroczysty. Fasada stadionu i krzesełka stanowią nawiązanie do polskich barw narodowych.

Stadion Śląski w Chorzowie

Do czasu powstania Stadionu Narodowego w stolicy był to największy tego typu obiekt w Polsce. W trakcie przebudowy w latach 2009-2017 stadion nie był użytkowany. Obecnie liczy ponad 55000 miejsc i jest miejscem wielofunkcyjnym, gdzie poza meczami piłkarskimi odbywają się również zawody lekkoatletyczne czy imprezy muzyczne. Cechą charakterystyczną obiektu jest półprzezroczysty dach, podświetlany na trzy kolory, którego powierzchnia wynosząca 43 m2 czyni go największym dachem Europy. Kolorystyka wnętrza stadionu jest niebieska i żółta, nawiązująca do barw Górnego Śląska.

Stadion Miejski we Wrocławiu

Spełniający wymogi obiektu najwyższej kategorii UEFA stadion liczy grubo ponad 40000 miejsc siedzących i jest wizytówką stolicy Dolnego Śląska. Składająca się na elewację stadionu półprzezroczysta siatka wykonana z włókna szklanego, które pokrywa teflon jest elementem charakterystycznym obiektu. Na stadionie, jak w przypadku innych tego rodzaju budowli poza imprezami sportowymi odbywają się również inne wydarzenia. Obiekt był miejscem, gdzie rozegrano trzy mecze grupowe Euro 2012. Na co dzień jest użytkowany przez klub piłkarski Śląsk Wrocław.

źródło: forum bukmacherskie

Dodaj komentarz