boisko

Małe boisko sportowe na działce. Jak je urządzić?

Aranżacja małego, sportowego boiska, które będzie znajdować się na naszej działce wcale nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy odpowiedni plan, dobre wyposażenie, trochę czasu i podejmowanie przemyślanych decyzji. Dzięki temu szybko i bez większych kłopotów przygotujemy teren, który wszystkim domownikom posłuży do czynnej aktywności fizycznej.

Jedną z najważniejszych kwestii jest dbanie o własne zdrowie. Pandemia oraz wszystkie związane z nią obostrzenia sprawiły, że coraz więcej osób dostrzega, w jak dobry i praktyczny sposób można wykorzystać własną działkę do tego, aby aktywnie spędzać czas oraz nabierać formy. Plac zabaw dla dzieci, sportowe boisko dla wszystkich członków rodziny – to wszystko ma dość duże znaczenie.

Czytaj także: https://naszmajster.pl/jakie-powinny-byc-dobre-pilkochwyty-na-boiska/

Pierwszym i podstawowym krokiem jest tu określenie własnych potrzeb. Powinniśmy określić, jakiego wyposażenia potrzebujemy oraz to, do czego tak naprawdę boisko będzie nam potrzebne. Do tego możemy dobrać odpowiednie wyposażenie. Jednym z nich są piłkochwyty, które można zamówić w firmie https://www.siatki-kramer.pl/

Przygotowanie podłoża

Nawierzchnia boiska ma zasadnicze znaczenie dla jakości jego użytkowania oraz dla bezpieczeństwa użytkowników. Teren powinien być przede wszystkim równy, stabilny, utwardzony, wolny od dołów, pagórków oraz ewentualnych pozostałości korzeni drzew. Jeżeli nie chcemy inwestować w specjalną nawierzchnię gumową, najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie posianie trawy.

Oświetlenie

Choć latem nie ma problemów, aby grać do późna, o tyle problem może pojawić się w pozostałym okresie. Szybko zapadający zmrok może dość mocno ograniczyć funkcjonowanie boiska, dlatego montaż lamp oświetleniowych jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Oczywiście oświetlenie powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego i ledowe.

Piłkochwyty

Lecące z dużą prędkością piłki zdecydowanie mogą stanowić zagrożenie dla elewacji domu, szyb, samochodów, pozostałych domowników, a także gości, którzy nas odwiedzą. Dlatego boisko musi być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Idealnym rozwiązaniem są piłkochwyty na boiska. To specjalnie przygotowane konstrukcje, które składają się przede wszystkim ze stalowych elementów, które montowane są w ziemi i stanowią podstawę, do której montowane są specjalne elastyczne siatki. To właśnie dzięki siatkom, które mają małe oczka istnieje możliwość skutecznego zatrzymywania wylatujących piłek.

2 thoughts on “Małe boisko sportowe na działce. Jak je urządzić?”

Dodaj komentarz