jak ogrzac hale magazynowa

Hala magazynowa. Jak ją ekologicznie ogrzać?

Ogrzewanie hal to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza wtedy, gdy są one intensywnie użytkowane oraz wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, a także np. świadczenia różnego typu usług. System grzewczy powinien być sprawny, dopasowany do rozmiarów hali, rodzaju izolacji, również do możliwości finansowych zarządcy. Bardzo dobrym i przede wszystkim ekologicznym rozwiązaniem są promienniki podczerwieni.


Adaptacja różnego rodzaju hal do celów biznesowych wymaga niekiedy przeprowadzenia całego szeregu prac remontowo-budowlanych. Obejmują one między innymi przegląd systemu grzewczego oraz izolacji. Jeżeli chcemy, aby w hali panowała odpowiednia temperatura, która będzie przede wszystkim zapewniać maksymalny komfort pracy, optymalizować powietrze, umożliwiać bezpieczne przechowywanie towarów, warto zainwestować w rozwiązania, które po pierwsze są sprawne, a po drugie ekologiczne. Sprawdzą się promienniki podczerwieni.

Przeczytaj także: https://naszmajster.pl/co-daja-promienniki-podczerwieni/

Jak działa promiennik?

Promienniki ciepła to rozwiązanie znane od lat, ale ciągle udoskonalane. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie z różnych przyczyn nie ma możliwości, aby zastosować inną formę ogrzewania lub tam, gdzie inna forma ogrzewania nie jest opłacalna. Promienniki, które można kupić w firmie https://www.teoterm.com.pl/ podłącza się do instalacji elektrycznej. Ich zadaniem jest przetworzenie energii elektrycznej na ciepło, bez strat i dużego poboru mocy.

Czyste ogrzewanie, bez kotłowni

W zależności od rodzaju hal bez żadnego problemu można zastosować różnego rodzaju ogrzewanie. Promienniki podczerwieni są rozwiązaniem decentralnym, a to oznacza, że do codziennego, normalnego funkcjonowania nie potrzebują kotłowni. To bardzo duże ułatwienie, gdyż po pierwsze nie musimy wydzielać oddzielnego pomieszczenia, rozprowadzać całej instalacji, angażować fachowców, a jednocześnie oszczędzamy miejsce. Możemy za to umieścić promienniki ciepła wszędzie tam, gdzie nam na tym najbardziej zależy, gdzie jest to konieczne.

Druga kwestia to brak magazynowania opału, sprzątania, wykonywania specjalistycznych prac serwisowych. To obniża koszty. Ekologia to również brak emisyjności, zanieczyszczania środowiska, spalin, wyrzucania popiołu czy resztek opału. Wszystko to pozwala na to, aby w rozsądnej cenie ogrzewać halę, a jednocześnie nie mieć problemów z ochroną środowiska. Im lepsze promienniki, dobrze umiejscowione i dobrze podłączone, tym zdecydowanie lepszy efekt.

2 thoughts on “Hala magazynowa. Jak ją ekologicznie ogrzać?”

Dodaj komentarz