biuro

Kompleksowa ochrona pomieszczeń specyficznych. Jak to prawidłowo robić?

Coraz więcej firm dostrzega fakt, że ochrona majątku, danych osobowych, dokumentacji technicznej czy procesów technologicznych ma ogromne znaczenie. Dlatego inwestowanie w nowoczesne systemu ochrony jest po prostu koniecznością. Im lepsze, tym bardziej kompleksową ochronę będziemy mieli zapewnioną. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest klatka Faradaya.

Każda firma stara się, aby w maksymalny sposób chronić swój majątek. Warto pamiętać o ty, że dzięki stosowaniu odpowiednich rozwiązań można uniknąć nie tylko kradzieży w formie tradycyjnej, ale również szpiegostwa przemysłowego. Niezwykle ważne są zwłaszcza pomieszczenia, które można określić mianem strategicznych. Dotyczy to zwłaszcza takich pomieszczeń, jak:

– kancelarie księgowe,
– pomieszczenia zarządu lub osób decyzyjnych,
– sale konferencyjne,
– pomieszczenia negocjacyjne,
– pomieszczenia laboratoryjne,
– archiwa,
– serwerownie.

Czytaj także: https://naszmajster.pl/chronimy-nasze-biuro-jak-to-sprawne-robic/

Im lepiej zabezpieczymy tego rodzaju pomieszczenia, tym będziemy mieli większą pewność, że z danymi, dokumentami lub innymi informacjami poufnymi po prostu nic złego się nie stanie.

Nowoczesne klatki Faradaya. Czym są i dlaczego warto je mieć?

Trzeba przyznać, że posiadanie klatki Faradaya jest jedną z najskuteczniejszych metod, które zapobiegają np. podsłuchiwaniu, wykradaniu danych, niszczeniu sprzętu elektronicznego oraz IT, np. serwerów. To kabiny elektromagnetyczne, które spełniają niezwykle ważne zadanie w obszarze bezpieczeństwa strategicznych danych i informacji. Mogą być montowane praktycznie we wszystkich rodzajach biur i pomieszczeń, stąd są rozwiązaniem po prostu bardzo uniwersalnym. Dzięki specjalnej osłonie wykonanej z materiału przewodzącego, nie przepuszczają fal elektromagnetycznych.

Warto pamiętać o tym, że tego rodzaju rozwiązania są rozwiązaniami bardzo indywidualnymi, a montażem zajmują się wyspecjalizowane firmy, które przede wszystkim powinny posiadać doświadczenie oraz dobre zaplecze techniczne. Dobra firma, dobry wykonawca to gwarancja, że zainwestowane środki się zwrócą, a my będziemy mieli zabezpieczenie, które wystarczy na lata i będzie po prostu spełniać swoją rolę. Zdecydowanie należy unikać firm przesadnie tanich, które są nastawione wyłącznie na zarobek, nie chcą podpisywać umów, nie posiadają specjalnego wyposażenia do montażu.

Dodaj komentarz