remonty

Jakie ubrania robocze powinien posiadać pracownik firmy remontowej?

Prowadzenie firmy budowlanej nie jest łatwym zdaniem. Nie chodzi tylko i wyłącznie o trudność pracy, ale przede wszystkim koszty pracowników oraz niezbędnego wyposażenia. Chcąc wykonywać swoje obowiązki zgodnie ze standardem, pracownicy muszą mieć np. profesjonalną odzież ochronną. To gwarant między innymi ochrony zdrowia.
Szeroko rozumiany rynek budowlany w Polsce jest niezwykle szeroki i wciąż, mimo problemów pandemicznych rośnie. Obsługa inwestycji budowlanych trwa, z miesiąca na miesiące deweloperzy oddają do użytkowania o wiele większą ilość budynków. Taki proces przede wszystkim wymaga obecności na rynku sporej ilości firm, a te firmy muszą mieć do dyspozycji odpowiednią ilość, dobrze wyposażonych pracowników.

Czytaj także: https://www.polskaatrakcyjna.pl/dlaczego-tania-odziez-robocza-nie-jest-dobrym-rozwiazaniem/

Odzież ochronna – co to takiego?

Kodeks pracy nakłada na osobę prowadzącą działalność gospodarczą i zatrudniającą pracowników, aby wyposażyła ich w odpowiednie narzędzia, stworzyła odpowiednie warunki pracy. Do obowiązków szefa należy między innymi dostarczenie profesjonalnej, dopasowanej do branży i potrzeb pracownika odzieży roboczej. Ubrania robocze mają przede wszystkim ochronić pracownika przed uszczerbkiem na zdrowiu, a także uszkodzeniami ciała. Obejmują ochronę stóp, nóg, korpusu, rąk, dłoni, szyi, głowy.

Jaką odzież powinien posiadać pracownik?

Praca w firmie remontowej zdecydowanie należy do bardzo ciekawych i dzięki niej można wykonywać bardzo szeroki zakres obowiązków. To przekłada się na konieczność zakupu dedykowanego wyposażenia, w tym ubrań roboczych. W tym zakresie można skorzystać z pomocy profesjonalnego sklepu http://pirat.waw.pl/ i kupić ubrania w bardzo dobrej jakości.

W skład zestawu powinny wchodzić takie elementy, jak:

– obuwie pracownicze ochronne,
– spodnie długie oraz krótkie,
– podkoszulki, koszule, bluzy,
– kurki lekkie,
– komin, czapki,
– rękawice ochronne,
– kask oraz okulary,
– odzież do pracy na zewnątrz, np. zimowa, przeciwdeszczowa.

Odzież robocza, którą kupujemy oczywiście powinna być dopasowana do potrzeb pracownika. Materiał powinien zabezpieczać ciało przed przewianiem, poceniem się, mocnym nasłonecznieniem, uszkodzeniami mechanicznymi. Powinien również charakteryzować się delikatnością dla skóry, brakiem powodowania np. podrażnień. Ubrania również nie powinny krępować ruchów, a to w branży remontowo-budowlanej jest bardzo ważne.

Kupując odzież warto stawiać nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość.

Dodaj komentarz