psy alergicy

Kiedy należy stosować karmę monobiałkową?

Niektóre psy wymagają specjalnego żywienia. Z reguły jest to spowodowane rozmaitymi schorzeniami i dolegliwościami, z którymi się na co dzień borykają. Jedną z najczęściej stosowanych w takich sytuacjach karm jest natomiast karma monobiałkowa dla psa. Jakie ma właściwości? W czym pomaga? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kiedy warto zastosować karmę monobiałkową?

Karma monobiałkowa dla psa sprawdza się przede wszystkim u psów alergików. Alergie pokarmowe to bowiem popularna przypadłość nie tylko wśród ludzi, ale również wśród zwierząt. Najczęstszymi jej objawami u naszego czworonożnego pupila mogą być natomiast obrzęki, zaczerwienienia skóry, a także intensywne swędzenie. Nie łatwo rozpoznać pierwsze symptomy u swojego psa. Należy zatem bacznie go obserwować. Jeżeli nagle zaczyna się intensywniej i bardzo często drapać, to może oznaczać alergię. Często w alergii pokarmowej pojawiają się też problemy żołądkowe – biegunka albo wymioty. Oczywiście zanim podejmiemy walkę z alergią oraz konkretne kroki, należy skonsultować się z weterynarzem. On podpowie co robić, jakie leki podawać oraz jak zmienić dietę psa na prawidłową. Wówczas najczęściej zaleci karmę monobiałkową dla psa.

Co uczula naszego pupila?

Do najczęstszych alergenów należą przede wszystkim wszelkie zboża. Wyjątkowo silnie uczulającym składnikiem jest natomiast białko pszenicy. Jeżeli zidentyfikujemy źródło problemu oraz produkty, które nie służą naszemu pupilowi, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie karmy monobiałkowej dla psa. W specjalistycznych sklepach zoologicznych dostępne są różnorodne warianty takiego pożywienia. Istnieją karmy niezawierające zbóż, ale również niektórych warzyw lub innych szkodliwych dla psa domieszek. Dzięki odpowiedniej diecie pies może wrócić do równowagi i uporać się ze swoim problemem zdrowotnym. Dzięki wyeliminowaniu określonych składników z diety psa, będzie on funkcjonował jak każdy inny „burek”.

Jak znaleźć dobrą karmę monobiałkową?

Warto przy tym stawiać na wysokiej jakości produkty. Dobra karma monobiałkowa dla psa powinna zawierać około 60-70 procent mięsa. Jednocześnie w jej składzie nie mogą się znaleźć żadne sztuczne składniki, w tym barwniki, konserwanty, polepszacze smaku i inne śmieci. Polecamy w szczególności karmę sygnowaną marką Dolina Noteci. To produkty, które zostały stworzone ze starannie wyselekcjonowanych składników. Karma monobiałkowa dla psa dostępna jest przy tym w różnych wariantach. Między innymi z drobiem i ryżem, wołowiną, wieprzowiną i dodatkami warzyw, a także z jagnięciną i ryżem.

Dodaj komentarz