dbanie o ogrod

Jak przycinać krzewy i drzewa w ogrodzie

Niezależnie od tego, czy masz małe podwórko, czy rozległą działkę, nadal możesz korzystać z zalet posiadania własnego ogrodu. Ogród to świetny sposób na relaks i zaczerpnięcie świeżego powietrza, a praca z roślinami w swojej prywatnej przestrzeni to także świetny sposób na zainteresowanie dzieci przyrodą. Jeśli chcesz dać swojemu małemu kawałkowi raju najlepszą możliwą szansę na bycie atrakcyjnym, będziesz musiał również o niego zadbać.

Nawet jeśli masz tylko kilka stóp kwadratowych dostępnych dla ogrodnictwa, nadal istnieje wiele sposobów, które można wykorzystać w pełni. Praca z roślinami w ograniczonej przestrzeni nie musi być trudna. Przy odrobinie pomyślunku i planowania z wyprzedzeniem, nawet najmniejszy ogród może wyglądać bujnie i pięknie. Jednym z najlepszych sposobów, w jaki można pracować z ograniczoną przestrzenią, jest tworzenie krajobrazu z krzewami zamiast pełnych drzew. Nie wymagają one wiele opieki po ich założeniu i rozwijają się w każdych warunkach glebowych.

Czym jest architektura krajobrazu?

Architekt krajobrazu to profesjonalista, który projektuje i planuje ogrody i przestrzenie zewnętrzne, a także doradza w zakresie kształtowania krajobrazu budynków i innych struktur. Innymi słowy, architekt krajobrazu jest odpowiedzialny za upewnienie się, że Twoja przestrzeń zewnętrzna wygląda tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Jak przycinać krzewy dla architektury krajobrazu?

Podczas sadzenia krzewów ważne jest, aby wybrać odpowiedni gatunek do warunków glebowych i słonecznych ogrodu. Z tego powodu należy przeprowadzić wiele badań w procesie wyboru, dlatego tak pomocni są profesjonalni architekci krajobrazu. Kluczem do udanego kształtowania krajobrazu z wykorzystaniem krzewów jest regularne przycinanie gałęzi. Ponieważ krzewy rosną w nieprzewidywalny sposób, nie można dopuścić do tego, aby stały się zbyt wysokie. Można to zrobić, udając się do lokalnej szklarni lub centrum ogrodniczego i kupując sekatory przeznaczone specjalnie do cięcia gałęzi. Ważne jest także regularne nawożenie krzewów i drzew. Nie ma potrzeby przesadzania z nawozami, ponieważ rośliny potrafią same o siebie zadbać.

Kiedy jest czas na przycinanie krzewów?

Gdy krzewy dorastają do baldachimu drzewa, w końcu trzeba je przyciąć. Jest to szczególnie ważne, gdy przycinasz krzewy wyższe od drzewa. Pamiętaj, aby przyciąć krzew lub żywopłot, który jest większy niż określony rozmiar, aby nie przerósł innych roślin w ogrodzie. Należy również przyciąć rośliny, których gałęzie dotykają napowietrznych linii energetycznych lub zasłaniają określone okno w domu.

Dla własnego bezpieczeństwa nigdy nie podejmuj prac budowlanych bez odpowiedniej ochrony! Zamów ubranie robocze i rękawice już dzisiaj! To i wiele więcej znajdziesz na https://dystrybutorbhp.pl

Jak posadzić nowy żywopłot lub barierę?

Przy tworzeniu nowego żywopłotu lub bariery ważne jest, aby zastanowić się nad najlepszym sposobem stworzenia pożądanego efektu. Na przykład, możesz chcieć stworzyć formalnie wyglądającą barierę lub stworzyć nieformalnie wyglądający żywopłot. Jednym ze sposobów na uzyskanie formalnego wyglądu z nieformalnego żywopłotu jest stworzenie bariery pomiędzy dwoma ogrodami o różnej wysokości. Tworząc nowy żywopłot, należy upewnić się, że jego wysokość jest odpowiednia dla danej przestrzeni. Będzie to prawdopodobnie wymagało pewnej korekty, ale należy pamiętać, że rośliny będą rosły i kurczyły się z czasem, więc zawsze można ściąć wysoki żywopłot, jeśli jest zbyt duży.

Pamiętaj o odpowiedniej ochronie swoich dłoni, ciała i oczu! Produkty BHP, w tym rękawice, ubrania robocze i okulary ochronne znajdziesz na https://aveon.pl

Dodaj komentarz