studnia

Dobrej jakości studnie – czyli jakie?

Studnie na własnej działce to przede wszystkim komfort, wygoda oraz niższe koszty opłat za wodę i kanalizację. Buduje się je zarówno za pomocą profesjonalnego sprzętu do odwiertów, jak i klasyczną metodą kopaną. Które z nich charakteryzują się dobrą jakością? Podpowiadamy.

Które studnie cechują się dobrą jakością?

Dobrej jakości studnie w Zielonej Górze dostarczają wodę zdatną do picia. to najczęściej modele głębinowe uzyskane za pomocą sprzętu do profesjonalnych odwiertów. Wyposażone mogą być w specjalne filtry oczyszczające, które gwarantują najwyższą możliwą jakość pompowanej wody.

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się studnie tworzone z pomocą klasycznych wykopów. Zaletą tego rozwiązania jest niski koszt robocizny. Należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie czasochłonne i zwykle nie ma możliwości technicznych na wykonanie wykopów głębszych niż dwadzieścia metrów. Nic więc dziwnego, że metoda wiertnicza cieszy się dużo większą popularnością.

Czym charakteryzują się studnie dobrej jakości?

Na jakość studni ma wpływ przede wszystkim rodzaj zastosowanych przy ich budowie materiałów. Jednym z najbardziej istotnych elementów są rury do których podłączona jest pompa. Przy budowie studni powinny być stosowane jedynie te spełniające restrykcyjne wymogi techniczne, najlepiej podparte odpowiednimi certyfikatami.

Nie mniejsze znaczenie ma także profesjonalizm ekipy, która zajmuje się wierceniami lub wykopem. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie oraz darmowe doradztwo. Dobra firma zajmie się kompleksowo budową, poczynając od przygotowania planu, poprzez wybór najlepszego miejsca, aż po załatwienie wszystkich formalności prawnych, zabezpieczenie studni oraz podłączenie wymaganych sprzętów elektrycznych.

Ostatnim elementem, który wpływa na jakość studni są wszelkie urządzenia znajdujące się na powierzchni. Istotne znaczenie mają zwłaszcza markowe pompy głębinowe w Zielonej Górze, które charakteryzować muszą się odpowiednią mocą, aby uzyskać potrzebną nam wydajność do głębokości złóż wodnych.

Dodaj komentarz