sport top

Czynny relaks na świeżym powietrzu

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że przebywanie na świeżym powietrzu przynosi same korzyści. Przede wszystkim następuje optymalne dotlenienie całego organizmu. Jednak polegiwanie na hamaku czy bierne wystawianie się do promieni słonecznych na plaży nie jest najzdrowszą formą wypoczynku. Co można robić w plenerze, żeby wypocząć a jednocześnie zadbać o formę?

Sposoby aktywności na świeżym powietrzu?

 Spacery i Nordic Walking

 Do tej formy aktywności nie trzeba wiele. Tylko wygodne obuwie, słuchawki na uszy i miłe towarzystwo. Spacery są dobre na początek, zwłaszcza dla wyjątkowo nierozruszanych osób. Podrasowany spacer to Nordic Walking. Tutaj trzeba się dodatkowo zaopatrzyć w kijki i zapoznać się z zasadami tego typu aktywności.

 Bieganie

 Sport, który zdobywa coraz więcej wielbicieli. Ludzie biegają wszędzie. Samotnie i w grupach. Przeważnie dla kondycji, ale czasem też na czas. Prawie każda gmina ma swoje tradycje biegowe. Bieganie musi być regularne, bieg rankiem do autobusu nic nie znaczy. Najwyżej wystąpią zakwasy. Najlepiej zacząć od krótkich dystansów.

 Wizyta w siłowni na wolnym powietrzu

Tego typu urządzenia są coraz modniejsze w miastach i mniejszych miejscowościach. Oprócz zbawiennego wpływu na ogólną formę, maja też inne korzyści. Można tam spotkać sąsiadów i spokojnie poplotkować w czasie ćwiczeń.

 Squash

 To sport, który autentycznie wciąga. Ostatnio nawet bukmacher betclic zapowiedział, wprowadzenie do swojej oferty zakładów sportowych na ten właśnie sport. Poprawia ogólną kondycję, poczucie równowagi i koordynację. Można rywalizować ale też uprawiać go dla przyjemności. Zdecydowanie poprawia nastrój. Nic dziwnego, że zdobywa ostatnio coraz więcej fanów.

 Jazda rowerem

 Bardzo popularny sposób aktywnego spędzania czasu. Znacznie poprawia formę a przede wszystkim umożliwia zwiedzanie najbliższej i dalszej okolicy. Z czasem nawet może się stać podstawowym środkiem transportu do pracy i z powrotem.

 Rolki, wrotki, deskorolka i hulajnoga

 Jazda na wyżej wymienionych sprzętach wymaga nie lada kondycji i wprawy. Na dodatek świetnie spala kalorie. Ostatnio powstaje sporo nowych torów dla rolek, wrotek i deskorolek a to oznacza ciągle nowych pasjonatów tego sposobu spędzania wolnego czasu.

źródło: buki.net.pl

Dodaj komentarz