pranie

Czy w pralni chemicznej można wyprać ręczniki?

Ręczniki to tekstylia, których pranie wymaga nie tylko wiedzy, ale również dużej świadomości. Wiąże się to z tym, że na ich powierzchni oraz w ich włóknach znajduje się duża liczba drobnoustrojów oraz bakterii. Dodatkowo dochodzą do tego pozostałości chemiczne, które pojawiają się tam po każdym użyciu po kąpieli. Powyższe aspekty sprawiają, że ręczniki powinno się prać w wysokich temperaturach, które są skuteczne w zabijaniu bakterii oraz pozbywaniu się chemicznych śladów. Dodatkowo ręczniki powinny być prane osobno od innych tekstyliów i ubrań.

Piorąc ręczniki warto też zwrócić uwagę na to, by nie przeładować pralki. Zbyt duży wsad do pralki sprawi, że woda i proszek lub płyn nie dokładnie dojdą we wszystkie zakamarki ręczników. W konsekwencji pranie będzie niedokładnie zrobione, a ręczniki nie odzyskają swojej świeżości oraz pozostaną brudne, choć brudu tego nie będzie widać na pierwszy rzut oka. Najczęściej ręczniki pierze się w przedziale 40-60 stopni, a dokładne wartości należy odczytać z metki. Kiedyś obowiązywało przekonanie, że ręczniki należy prać w 90 stopniach, co ma bardzo negatywny wpływ na ich jakość i żywotność.

Czy pranie w pralni chemicznej jest skuteczne?

Odpowiadając na tytułowe pytanie – ręczniki można prać w pralni chemicznej. Co więcej, nie tylko można, ale i jak najbardziej się to zaleca. Pralnia chemiczna to miejsce, gdzie specjaliści zadbają o każde tekstylia, a pod względem tkaniny i przeznaczenia danego produktu, wybiorą odpowiedni proces prania. Dzięki temu ręczniki będą długo cieszyły właścicieli swoją miękkością, właściwościami oraz będą czyste i bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Ważnym aspektem w praniu ręczników jest również rodzaj używanego środka piorącego. Zdecydowanie bardziej wskazane są płyny do prania lub żele, ponieważ dużo łatwiej jest je wypłukać. Ze względu na strukturę ręcznika, proszek bardzo często wchodzi głęboko w tkaninę i jego wypłukanie jest utrudnione oraz pochłania znacznie więcej wody. Od tego problemu wybawią nas pracownicy pralni, których doświadczenie pozwoli im na skuteczne, oszczędne i bezpieczne dla środowiska pranie naszych ręczników.

Dodaj komentarz