zaczep w ciagniku

Zaczep automatyczny – jakie są jego zalety?

Ciągniki rolnicze powstały przede wszystkim po to, by mogły pracować wraz z maszynami i urządzeniami rolniczymi, które są do nich przymocowane najczęściej za pomocą umiejscowionego z tyłu zaczepu. Dlaczego w tym celu najlepiej sprawdza się zaczep automatyczny, gdzie go kupić i jakie są jego zalety?

Gdzie można kupić zaczep automatyczny?

Jeśli interesuje cię zaczep automatyczny i chciałbyś go zamontować w miejsce zaczepu ręcznego w swoim ciągniku rolniczym powinieneś poszukać firmy, która oferuje tego typu zaczepy. Najczęściej są to przedsiębiorstwa o znacznie szerszej ofercie, które sprzedają również zaczepy ręczne, a także inne elementy ciągników oraz maszyn i urządzeń rolniczych.

Zaczepy automatyczne są dostępne w naprawdę wielu rodzajach. Wśród nich znajdziemy na przykład zaczepy oczkowe, które w formie ręcznej są cenione między innymi przez bardzo prostą obsługę, a także niewielkie ceny z racji na niskie skomplikowanie tego typu zaczepów.

Jakie są zalety zaczepu automatycznego?

Zaczepy automatyczne posiadają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim znacząco ułatwiają pracę, gdyż osoba obsługująca ciągnik bez większych problemów może samodzielnie połączyć go z inna maszyną czy też przyczepą. W tym celu wystarczy jedynie precyzyjnie podjechać zaczepem pod ucho przyczepy i mechanizm sam wyczuje jego obecność i opuści trzpień mocujący, tym samym łącząc ciągnik z przyczepą, czy też maszyną rolniczą. Wtedy jedyna rzecz, którą musi wykonać kierowca, to podłączyć przewody pneumatyczne do przyczepy.

Kolejna niezwykle ważna zaleta zaczepu automatycznego to fakt, iż można go niezwykle łatwo odblokować zaczep i tym samym rozłączyć przyczepę i ciągnik rolniczy. Tej czynności można dokonać bez pomocy osób trzecich, gdyż wystarczy jedynie wykorzystanie mechanizmu odryglowującego, do którego kierowca ciągnika ma dostęp w swojej kabinie. Skorzystanie z zaczepu jest więc niezwykle proste i pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu, a to z pewnością jest warte uwagi.

Dodaj komentarz