ornitologia

W jakim celu wykonywane są ekspertyzy ornitologiczne?

Ochrona środowiska w inwestycjach – firma ProEkoEkspert to działalność gospodarcza, która zdecydowanie dba o to, aby zwierzętom żyło się lepiej. W szczególności będą to ptaki, których migracje nie da się w pełni kontrolować. Co warto tak właściwie wiedzieć o ekspertyzach ornitologicznych? Fachowcy odpowiadają.

Ochrona środowiska w inwestycjach – firma ProEkoEkspert – czym się zajmuje?

Ochrona środowiska w inwestycjach – firma ProEkoEkspert to placówka, która między innymi przeprowadza opinie ornitologiczne. Oznacza to, że są w stanie wykonać raport dotyczący tego, jakie gatunki ptaków zasiedlają teren, który w przyszłości ma trafić do inwestora.

Nasuwa się tutaj pytanie: jakie znaczenie mają ekspertyzy ornitologiczne? Otóż bardzo duże. Dzięki nim inwestorzy mogą przekonać się, czy telefony, które należy wyburzyć lub drzewa, które trzeba wyciąć, nie są zasiedlane przez ptaki, które są chronione lub zagrożone wyginięciem.

Czasami może być tak, że określony teren bardzo spodobał się gatunkom niektórych sów lub mniejszych ptaków, których nie widuje się każdego dnia. Wtedy nie można zniszczyć ich siedliska, ponieważ może ono okazać się jedyną nadzieją na ich rozmnożenie.

Ochrona środowiska w inwestycjach – firma ProEkoEkspert – kto się tym zajmuje?

Głównie w takiej firmie można spotkać samych profesjonalistów z dziedziny ochrony środowiska, ale w szczególności z ornitologii. Są to prawdziwi eksperci od ptaków, którzy dokładnie znają ich status, przyzwyczajenia, zachowania, pory żerowania i nie tylko.

Wiedzą również, w jaki sposób można je dostrzec. Ich wyposażenie to głównie aparat, laptop, lornetka oraz cała masa kamer, które dokładnie rejestrują teren w poszukiwaniu wskazówek.

Ci eksperci są obowiązkowi, aby móc realizować inwestycję. Bez ich zgody nie można legalnie tego zrobić. W szczególności zagrożone gatunki ptaków mogą zasiedlać się na starych wieżowcach lub drzewach, w miejscach, gdzie rzadko widać ludzi.

Dodaj komentarz