Włosy przeszczep

Łysienie u mężczyzn – jak powstrzymać proces łysienia?

Współcześni mężczyźni z większą dbałością niż kiedyś podchodzą do kwestii swojego wizerunku. Wybierają modne ubrania, perfumy, gadżety technologiczne, a także fryzury. Problem pojawia się wtedy, gdy włosy stają się przerzedzone lub pojawiają się widoczne zakola. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Warto przyjrzeć się zarówno przyczynom, jak i leczeniu wypadania włosów.

Najczęściej występujące przyczyny łysienia

Aby móc zapobiegać lub leczyć schorzenie jakim jest łysienie, należy poznać przyczyny wystąpienia problemu. Każdemu zdrowemu człowiekowi wypada dziennie około 100 włosów, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Czasem proces ten zostaje zaburzony i włosy wypadają, a na ich miejsce odrastają słabe, łamliwe włosy. W zaawansowanej fazie dochodzi tylko do wypadania włosów. Spowodowane może to być przez tzw. łysienie androgenowe. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów u ludzi i ma podłoże hormonalne i genetyczne. Łysienie androgenowe polega na nadmiernej reakcji mieszków włosowych na androgeny, czyli męskie hormony płciowe. Dochodzi wówczas do miniaturyzacji mieszków włosowych, czyli skrócenia fazy ich wzrostu. Przyczyn łysienia upatrywać można także w nieodpowiedniej diecie, podłożu genetycznym, cukrzycy, a także jako następstwa przyjmowanych leków. Długotrwały stres również może przyczynić się do wypadania włosów i osłabić je. Odnalezienie przyczyny problemu jest kluczowe, zanim podejmie się odpowiednie leczenie. Lekarz z pewnością będzie chciał nie skupić nie tylko na usunięciu skutków łysienia, ale także zbadaniu źródła problemu i usunięciu go.

Leczenie łysienia u mężczyzn

Dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest bardzo ważne, jeśli chcemy zadbać o nasze włosy. Istotny jest odpowiedni poziom witamin: B, E, D, które pomogą zapobiegać wypadaniu włosów i poprawią krążenie krwi. Nie bez znaczenia są także minerały zawarte w diecie. Mowa głównie o dwutlenku krzemu, żelazie i cynku. Rynek farmaceutyczny oferuje gotowe mieszanki witamin i minerałów, które możemy suplementować. W aptekach dostępne są także preparaty przeznaczone typowo do wzmacniania włosów. Zawierają one duże ilości wyciągu ze skrzypu polnego i biotynę. Walcząc z wypadaniem włosów, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej diecie bogatej w witaminy i inne ważne składniki. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i posiadać małą ilość cukru. Apteki oferują także specjalne wcierki do włosów. Ich celem jest odżywienie i pobudzenie krążenia skóry głowy. Efektem stosowania jest zaprzestanie procesu wypadania włosów, a także ich odrastanie.

Czytaj więcej: https://piotrturkowski.pl/lysienie-to-choroba-ktora-mozna-leczyc/

Leczenie medycyną estetyczną, czyli przeszczep włosów

Stosowanie preparatów medycznych, suplementów i witamin wymaga regularności, a także cierpliwości w oczekiwaniu na efekty. Przeszczep włosów to zabieg, który proponuje medycyna estetyczna. Przeprowadzany jest on w specjalistycznych klinikach, które przykładają do jego realizacji wiele starań i zachowują pełen profesjonalizm. Poddanie się transplantacji włosów pomoże w szybszy sposób uzyskać efekty i cieszyć się nimi przez długie lata. Zabieg w zależności od wybranej metody trwa od kilku do nawet 8 godzin. Najbardziej odpowiednią metodę wybierze lekarz podczas oględzin i uwzględni on indywidualne predyspozycje pacjenta. Zabieg wykonywany metodą FUE przebiega w znieczuleniu miejscowym i polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych. Tak przygotowany materiał do umieszcza się następnie w strefie biorczej. Zaletą zabiegu jest krótki okres rekonwalescencji, pacjent na drugi dzień może powrócić do pracy i innych codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz