ksiazki wyszynskiego

Kardynał Stefan Wyszyński – kapłan, którego twórczość warto znać

W historii każdego narodu pojawiają się takie osoby, które po prostu warto znać. W Polsce za jedną z takich postaci możemy z cała pewnością uznać Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy jednak o tym, że w tym przypadku dobrze byłoby znać nie tylko biografię Prymasa Tysiąclecia, ale także książki, których jest on autorem. To w tych książkach możemy, bowiem odnaleźć wiele cennych informacji na temat wartości, jakimi kierował się on w swoim życiu oraz zapoznać się z jego najważniejszymi poglądami na istotne sprawy. Warto podkreślić, że takie książki mogą być dla nas wspaniałą inspiracją do zmiany na lepsze.

Kardynał Stefan Wyszyński – kapłan, który ocalił Kościół w Polsce

Należy podkreślić, że Kardynał Stefan Wyszyński to bardzo ważna postać w życiu polskiego Kościoła. To właśnie on pełnił role prymasa w najtrudniejszym dla Kościoła czasie. Był nie tylko osobą duchowną, ale także mężem stanu, obrońcą narodu, Kościoła i praw każdego człowieka. Wyróżniała go niezachwiana wiara, umiejętność przewidywania, rozwaga i odpowiedzialność. Ważny był dla niego nie tylko los Kościoła w Polsce, ale także Kościoła w krajach ościennych. Podczas swoich homilii i kazań często wskazywał na to jak ważna jest kwestia obrony praw narodu i obrona chrześcijańskiej Europy. To właśnie on uznawany jest za jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku, dlatego też warto sięgnąć po książki, w których odnajdziemy rozważania, przemyślenia i kazania tej niezwykłej osobowości.

ksiazki wyszynskiego

Książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Wiele interesujących książek autorstwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego możemy zakupić w księgarni internetowej Sumus Wydawnictwo. Godną polecenia pozycją dla kobiet, ale nie tylko dla nich jest książka „O godności kobiety”, w której to odnajdziemy ponadczasowe treści potwierdzające jak ważną rolę pełni kobieta w rodzinie, w życiu społecznym i w narodzie. To dzięki tej książce kobiety mogą odnaleźć swoje powołanie. Z kolei książka zatytułowana „Duch pracy ludzkiej” to idealna pozycja zarówno dla wszystkich pracowników jak i ich przełożonych. W książce tej Kardynał Wyszyński przedstawił chrześcijański pogląd na pracę.

Chętnie wybieraną książka Prymasa Tysiąclecia jest także pozycja „Wszystko postawiłem na Maryje”, która zawiera zbiór wspaniałych przemówień i kazań maryjnych. Książki Kardynała Wyszyńskiego z całą pewnością warto mieć w swojej domowej biblioteczce by móc czerpać z nich siłę i wracać do nich zawsze wtedy, gdy będziemy mieli taką potrzebę. Należy jednak zauważyć, że w księgarni Sumus zakupimy również wiele innych wybitnych książek o tematyce chrześcijańskiej, które pomogą nam w umacnianiu wiary i w lepszym poznaniu Boga. Oprócz godnych przeczytania książek religijnych natrafimy tu także na obrazy namalowane przez znanego artystę Richarda L. George”a. Mowa tu miedzy innymi o takich obrazach jak: „Matka Boża z Guadalupe”, „Trójca Przenajświętsza” czy „Matka Boża Fatimska”. Należy przy tym podkreślić, że w Polsce wyłącznym dystrybutorem tych wizerunków jest właśnie wydawnictwo Sumus.

Dodaj komentarz