firma

Jak w 3 prostych krokach poprawić bezpieczeństwo w biurze?

Choć biuro przeważnie kojarzy nam się z komfortową i bezpieczną pracą, również jest miejscem narażonym na różnego rodzaju problemy, np. inwigilację przez obce osoby, włamania na serwery. Takie działania mogą nie tylko przynieść firmie bardzo dużo problemów, np. finansowych, ale również doprowadzić do upadku przedsiębiorstwa. Im lepsza i bardziej systematyczna ochrona, tym oczywiście zdecydowanie lepiej. Co można zrobić, aby nasza firma była miejscem bezpiecznym, a jej tajemnice były dobrze chronione?


Coraz więcej firm decyduje się na to, aby zainwestować w rozwiązania, których zadaniem jest wzmocnienie ochrony w firmie, w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Chodzi tu nie tylko o zapewnienie wszystkim pracownikom jak najbardziej komfortowych warunków do wykonywania obowiązków służbowych, ale przede wszystkim ochronę tajemnic firmy. Do tych tajemnic można zaliczyć oczywiście wszelkiego rodzaju dokumentację techniczną oraz projektową, cenniki, opisy procesów technologicznych. Nie sposób również nie wspomnieć o wszelkiego rodzaju danych finansowych czy medycznych.

Klatka Faradaya

Klatki Faradaya to rozwiązania, które są coraz powszechniej stosowane w różnego rodzaju biurach i służą przede wszystkim do ochrony pomieszczeń specjalnych, jak sale negocjacyjne, biura zarządu, kancelarie, archiwa, serwerownie czy laboratoria. Ich zadaniem jest kompleksowa ochrona wszelkiego rodzaju elektroniki przed działaniem szkodliwego pola elektromagnatycznego, które może doprowadzić do zniszczenia sprzętu i utraty danych.

Alarm, monitoring

Te dwie kwestie są ze sobą oczywiście w konkretny sposób powiązane. Trudno wyobrazić sobie większe biuro, gdzie nie ma kamer przekazujących obraz do stanowiska ochrony. Również w całym biurze powinien być zainstalowany nowoczesny i czuły system alarmowy.

Czytaj także: https://papierowemysli.pl/bezpieczna-firma-sprawdz-jak-ochraniac-najwazniejsze-pomieszczenia/

Ścisła kontrola dostępu i tradycyjna ochrona

Współpraca z dobrą i doświadczoną agencją ochrony to podstawa, o którą trzeba zadbać. Druga kwestia dotyczy ścisłej kontroli dostępu do biura. Pracownicy, którzy nie mają uprawień, a także inne osoby nie powinny zdecydowanie przebywać w pobliżu tajnych kancelarii, biura zarządu czy serwerowni. Do zabezpieczenia dostępu służą specjalne ściany, np. ze szkła, drzwi antywłamaniowe, czytniki kart lub zamki na kod pin.

Im lepiej przyłożymy się do ochrony biura, tym zdecydowanie lepiej. Uzyskamy również o wiele większe bezpieczeństwo.

One thought on “Jak w 3 prostych krokach poprawić bezpieczeństwo w biurze?”

Dodaj komentarz