Jak pakować alkohole?

Wybór alkoholu na prezent, mimo upływu lat, cieszy się się nadal dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, w końcu dobry trunek cieszy, zwłaszcza jeśli dodatkowo może być konsumowany we wspólnym gronie. Nie oszukujmy się jednak, to trochę pójście po najmniejszej linii oporu. Właśnie dlatego warto dodać upominkowi nieco bardziej wyjątkowy charakter i ładnie go zapakować. Opakowania ozdobne na alkohole takie jak wino są szeroko dostępne, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem interesującej opcji. 

Na jakie okazje przyda się opakowanie ozdobne na alkohol?

Zapakowane butelki są świetnym upominkiem na ślub. W ostatnim czasie alkohol stał się znacznie bardziej popularnym dodatkiem do prezentu niż kwiaty i wiele młodych par deklaruje tego rodzaju podarunek nawet na weselnym zaproszeniu. Odpowiednio dobrany trunek, wraz z ciekawym opakowaniem świetnie wyrazi pozytywne emocje.

Kreatywność w doborze opakowania ozdobnego na alkohol przyda się również na mniej spektakularne uroczystości – imieniny, urodziny czy jubileusze.

Stąd warto zwrócić uwagę na niecodzienne opakowania lub samemu spróbować ozdobić butelkę w kreatywny sposób.

Torebka – najprostszy sposób pakowania alkoholu

Istnieje wiele możliwości zapakowania alkoholu. Najprostszym, a tym samym najczęściej wybieranym sposobem jest zakupienie specjalnej torebki prezentowej. W sklepach dostępne są torebki o przeróżnych kolorach i rozmiarach, więc na pewno każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego do okazji. Opakowanie upominku w torbę prezentową nie wymaga dużego zaangażowania czasu czy umiejętności, a koszt to kilka złotych.

Inne opakowania ozdobne na alkohol

Kolejnym sposobem może być ozdobienie butelki pojedynczą kokardą. To jeszcze prostsze, tańsze i mniej wymagające rozwiązanie. Po kokardkę można udać się do sklepu, a następnie obwiązać nią butelkę lub już gotową kokardę przytwierdzić do butelki. Jako dodatkowe elementy zdobnicze można dodać elementy drewniane np. koniczynkę lub biedronkę. Ciekawym elementem zdobniczym będą zwykłe gałązki lub specjalne koraliki. Dzięki takim prostym ozdobom mamy możliwość bardzo oryginalnie zapakować prezent i spersonalizować go.

Ciekawy efekt może dać opakowanie butelki w kawałek materiału, papieru lub nawet bibuły. Warto więc na początek sprawdzić co właściwie mamy już w mieszkaniu.

Popularne są też tuby czy dedykowane kartonowe pudełka na alkohol. Niejednokrotnie można spersonalizować je na zamówienie.

Dodaj komentarz