naprawa kosiarki

Awaria Kosiarki – Czy opłaca się ją naprawiać?

Awaria kosiarki może przydarzyć się każdemu właścicielowi ogrodu. To całkowicie zrozumiałe, że taki stan rzeczy może być dla niektórych osób powodem do zmartwień, szczególnie jeśli awarii uległ nowy sprzęt. Jak postępować w takiej sytuacji? Kupić nową kosiarkę, czy może oddać ją do serwisu lub spróbować naprawić we własnym zakresie? Odpowiedzi na pytania dotyczące naprawy kosiarek znajdziecie w poniższym artykule. Dowiecie się również, jakie są najczęstsze przyczyny awarii kosiarek.

Awaria Kosiarki – Dlaczego nie działa?

Kosiarka stanowi niezbędne wyposażenie właściciela każdego, nawet niewielkiego ogrodu. Dlatego też to oczywiste, że zależy nam na tym, aby sprzęt, który zwykle nie należy do najtańszych, pozostał z nami jak najdłużej i był równie wydajny jak w dniu zakupu. Niestety każda kosiarka, nawet ta od najlepszych i najbardziej renomowanych producentów, może przestać działać w każdym i najmniej spodziewanym momencie.

Warto zauważyć, że awarie mają miejsce również w przypadku kosiarek, które są regularnie serwisowane. Jak się okazuje, bardzo często winą za zepsute części do kosiarek słusznie obarcza się ich niewłaściwą eksploatację. Jakie części do kosiarki mogą najczęściej ulegać awariom?

Zużyty nóż do kosiarki

Nóż do kosiarki to element wyposażenia, którego nie należy bagatelizować. Ze względu na to, że jest to jedna z najbardziej eksploatowanych części do kosiarki, zwykle ulega szybkiemu zużyciu. Stępiony nóż jest nieskuteczny i może wpłynąć na wydajność całego urządzenia. Ponadto koszenie trawy stępionym lub zużytym nożem może mieć negatywny wpływ na wygląd i estetykę naszego trawnika. Jeśli w trakcie koszenia zauważymy, że kosiarka nie kosi trawy, to znak, że najprawdopodobniej należy naostrzyć lub wymienić nóż.

Zepsuty napęd w kosiarce

Zepsuty napęd w kosiarce to kolejna częsta awaria tego sprzętu. Choć brzmi groźnie, sam powód jej wystąpienia może być bardzo prozaiczny. Przyczyną może być na przykład nagromadzenie resztek skoszonej trawy, pyłu, piachu i innych elementów tuż pod osłoną paska klinowego. Mogą one w znaczący sposób wpłynąć na przenoszenie napędu, dlatego bardzo ważne jest, aby po zakończeniu sezonu sprawdzić jego kondycję.

Awaria silnika

Masz problem z uruchomieniem kosiarki? To może być awaria silnika. Jej częstą przyczyną jest wygięcie wału korbowego, do którego dochodzi w momencie, gdy kosiarka jest użytkowana w nieprawidłowy sposób. Jeśli w trakcie koszenia nóż napotka na swojej drodze na przeszkodę w postaci kamienia, gałęzi czy nawet dziecięcej zabawki, siła uderzenia będzie tak silna, że może prowadzić do uszkodzenia wału korbowego silnika, do którego przytwierdzony jest nóż.

Jeżeli poszukujesz najlepszej jakości części do kosiarek, koniecznie zajrzyj na: https://ogrodexmilicz.pl.

Dodaj komentarz